Сьогодні на сесії ради Тлумацької ОТГ Володимир Гергелюк, очільник «Народного контролю» Франківщини, звернувся до депутатів з проханням підтримати проект створення кластеру з вирощування лохини.

 

«Зараз дуже велика кількість людей їде за кордон, тому що в Україні малі зарплати. Звідси виникає багато проблем: не розвивається економіка, страждають сім‘ї, діти ростуть  без належної уваги. Щоб запобігти цій проблемі, необхідно створити умови у нас, щоб люди змогли заробляти не залишаючи рідних домівок. Мій товариш Сергій, фермер, який займається вирощуванням лохини та має науковий ступінь з цієї теми, стверджує, що ця ягода здатна зупинити відтік людей з сільської місцевості за кордон.

Капіталовкладення на 10 сотих – 30 000 грн.

На третій рік заробляєте 500 євро на місяць. І не потрібно нікуди їхати.

Ми запропонували в Тлумацькій об’єднаній громаді, в яку входять дванадцять населених пунктів, створити кластер з вирощування лохини та визначити господарства, які візьмуть участь в цьому експерименті. Для цього з депутатом Тлумацької ОТГ Ігорем Іванюком вивчали деталі вирощування ягоди. Кошти плануємо отримати за програмою Івано-Франківської облради щодо розвитку місцевих громад. Збувати продукцію можна на базовому підприємстві за 25 км або на івано-франківських ринках.

Цю модель можна застосовувати по всій країні. Створення біля обласних центрів кластерів з екологічно чистою с/г продукцією дасть можливість містянам отримувати якісні українські продукти до столу, а в сільській місцевості створити робочі місця з гідною зарплатнею. Я пропоную залучити декілька малих господарств, бажано по одному з кожного села ОТГ, щоб вони навчилися вирощувати ягоду та стали прикладом для своїх односельців», – зазначив Гергелюк.