Академії сухопутних військ у Львові – бути! – блог Дмитра Добродомова

«Народний контроль» вимагає від уряду зберегти роботу одного з кращих вишів країни.

Міноборони через постанову уряду планує розформувати Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, яка за час проведення АТО підготувала 6 тис. офіцерів, 60 тис. солдат та сержантів.

Львівська Академія стала основною базою з підготовки кадрових офіцерів та професіоналів військової справи. Найкращі матеріальна база, інфраструктура та склад фахових викладачів. У розпорядженні Академії перебуває найбільший у Східній Європі військовий полігон у Яворові (Львівська обл.).

Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Три роки в Україні триває війна, і бійці, виховані Академією, захищають наше з вами мирне небо. На даний момент близько 300 випускників Академії нагороджені за мужність та героїзм, проявлені в зоні АТО, 8 бійців, трьом з яких посмертно, присвоєно звання Героя України, 63 випускники… загинули.

Проте для міністра оборони України – це не аргументи. Степан Полторак просуває план знищення Національної академії сухопутних військ.

Міноборони через постанову уряду хоче перенести ряд факультетів з Академії до інших міст. Зокрема, до Харківського Інституту танкових військ хочуть перенести підготовку всіх курсантів-танкістів. У Кам’янець-Подільський університет – курсантів з напрямків підготовки  «Управління діями інженерних підрозділів військ і сил» та «Озброєння і техніка інженерних військ». Також йде обговорення щодо перенесення факультету ракетних військ і артилерії до Сумського політехнічного інституту.

Натомість Міноборони має намір перетворити Національну академію сухопутних військ, де зараз проводиться комплексне навчання військових за стандартами країн-учасниць НАТО, в інститут морально-психологічного забезпечення!

Варто нагадати, що у 2005 році постановою Кабміну було визначено, що єдиний військово-навчальний заклад з підготовки фахівців сухопутних військ буде у Львові. Це рішення стало частиною військової стратегії України. На це було виділено фінансування і саме львівська Академія стала одним із форпостів відновлення українського війська після вторгнення Росії.

Сьогодні ж це все хочуть знищити. Перенесення ряду факультетів до інших міст – це повний абсурд. Адже, окрім Львова, жодне місто немає відповідних інфраструктури та матеріальної бази для підготовки професіоналів відповідних напрямків, – на створення аналогічних умов у Харкові, Сумах та Кам’янці-Подільському потрібно виділяти колосальні кошти. Тому це чергова схема. Хіба зараз наш бюджет переповнений? Саме тому наша влада бігає за позичками до МВФ?

Завдяки консолідованій роботі нардепів зі Львівщини та львівської обласної влади про нашу тверду позицію уже знають і голова Верховної Ради України і прем’єр-міністр України. Усю серйозність наших намірів уже усвідомило керівництво Міністерства оборони України.

Зараз одним із нашим завдань є донесення цієї проблематики до нашого Верховного головнокомандувача – президента України Петра Порошенка.

Саме тому, просимо кожного з вас підтримати електронну петицію до Президента щодо збереження Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного – https://petition.president.gov.ua/petition/38182

РАЗОМ ЗРОБИМО БІЛЬШЕ!