lutck

Активіст «Народного контролю» подав до суду на голову Волинської ОДА

У Луцьку відбудеться суд щодо відновлення права на доступ до публічної інформації. Так, активіст «Народного контролю» Михайло Шелеп оскаржуватиме відмову Волинської ОДА у наданні інформації про те, хто саме отримав державні пенсії за особливі заслуги перед державою.

Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.

«Пенсії своїм розпорядженням призначає голова ОДА і таких розпоряджень є чимало. Більшість з них розміщена на сайті адміністрації, але жодне з них не містить інформацію про осіб, які отримали таку подяку від держави. В текстах розпоряджень ця інформація прихована. Якщо пам’ятаєте, я двічі звертався у травні 2016 року із запитом про надання повних текстів цих розпоряджень. На перший запит мені відповіли, що це персональні дані осіб, а тому відмовили у наданні інформації. Я спробував ще раз і при тому обґрунтував, чому чиновники неправі. Але і другий раз отримав відмову, щоправда,  причина вже була нібито інша – нібито ці пенсії виплачуються з коштів пенсійного фонду, який наповнюється внесками людей, отже це не бюджетні кошти», – йдеться у дописі.

Тож активіст вирішив звернутися до адміністративного суду.

«Звісно, що обидві відмови були безпідставні, оскільки закон чітко каже, що в такій ситуації інформація надається. Також я спитав у Пенсійного фонду, з яких коштів формується фонд і отримав письмове підтвердження, що, зокрема, і з держбюджету. Отже мені нічого не залишалось,  як подати на голову ОДА в адмінсуд. Що, власне, я і зробив на початку листопада. Тому чекайте новин із суду», – розповів Шелеп.