Активіст «Народного контролю» Юрій Свідерський отримав орден «За спасіння життя»

Активіст «Народного контролю», лікар-хірург Юрій Свідерський отримав орден «За спасіння життя», – громадську відзнаку вперше вручали в актовій залі Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського.

Першими орденоносцями стали восьмеро осіб: медики, волонтери і капелани, які своїми діями врятували життя інших людей або систематичною працею сприяли спасінню життя інших, а також за наукові відкриття в галузі медицини, які дали можливість зберегти здоров’я української нації.

«Цей орден для мене – велика честь, – поділився враженнями Юрій Свідерський. – Але те, що роблю не тільки моя заслуга. Хочу подякувати бойовому побратимові Андрію Салагорнику, який також серед номінованих. Хлопець, якому немає ще й 30-ти, кілька років свого життя віддав на величезну справу: маючи перспективу чудової лікарської кар’єри, зайнявся створенням організації, яка у прифронтових і фронтових зонах проводить навчання із надання першої медичної допомоги».

Нагадаємо, Юрій Свідерський – лікар-хірург відділення судинної хірургії Тернопільської університетської лікарні, один із засновників медичного загону спецпризначення «Білі берети». Під час Майдану працював медиком на вул. Грушевського.

tern

З жовтня 2014 року і по теперішній час здійснює виїзди в зону АТО як інструктор з тактичної медицини. Був лікарем-волонтером у  Щасті. Проводить вишколи медиків-волонтерів, є одним із кращих інструкторів для тисяч українських бійців як на сході, так і у навчальних центрах за місцем дислокації військових підрозділів і добровольчих батальйонів.

Бере активну участь у розробці парадигми військової медицини в України.