Активісти Херсонського «Народного контролю» звернулися до керівництва місцевої Нацполіції щодо бездіяльністі суду

Активісти «Народного контролю» написали звернення до поліції у справі керуючого «ДіамантБанком» у м. Херсоні, затриманого патрульною поліцією з ознаками алкогольного сп’яніння, щодо його притягнення до адміністративної відповідальності. Цей чоловік не заперечував, що вживав алкоголь. Оскільки правоохоронці зафіксували порушення правил зупинки транспортного засобу, то він без заперечень почав виконувати вимоги поліцейських. Однак через деякий час повідомив про те, що він, мовляв, не керував автомобілем, чоловік, який був за кермом, кудись пішов, а сам він був пасажиром. Тест на вміст алкоголю в крові керуючий пройти відмовився. Патрульні поліцейські повели себе принципово та склали матеріали про адміністративне правопорушення. Справа була передана до Херсонського міського суду Херсонської області. В суді розгляд справи затягнувся, оскільки захисник банкіра намагався довести невинуватість свого підзахисного. Важливу роль у справедливому розгляді справи відіграв «Народний контроль», який забезпечив громадський контроль над судовим процесом.

Суд першої інстанції визнав винним Олександра Григоровича Грабара у вчиненні правопорушення та наклав на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10 тисяч гривень та позбавив права керувати транспортним засобом на один рік. Це судове рішення було оскаржене Грабарем О.Г. і на даний час перебуває на розгляді в апеляційному суді Херсонської області.

Представники «Народного контролю» були свідками судового процесу, бачили на власні очі відеозаписи з відеореєстраторів патрульних поліцейських і вважають, що суд першої інстанції прийняв законне та принципове рішення, притягнувши Грабара О.Г. до відповідальності.

«На нашу думку, справа не є такою складною, якою її намагаються зробити Грабар О.Н. та його адвокат. Звичайно, суд має повно та всебічно розглядати справу, але дивує інше: на розгляд справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності суд витрачає значно більше часу, ніж іноді це потрібно на розгляд кримінальних справ. Ми занепокоєні тим «особливим» відношенням до VIP-порушника правил дорожнього руху з боку судді», – заявили представники «Народного контролю».

Спочатку суд відклав  розгляд справи у зв’язку з неявкою Грабара О.Г. та його адвоката до суду. Коли ж вони з’явились на судовому засіданні, суддя щонайменше півгодини вислуховував Грабара О.Г. та його адвоката, хоча всі обставини вже були встановлені міським судом.

З огляду на намагання Грабара О.Г. та його адвоката за рахунок дрібних неточностей та неузгодженостей довести свою невинуватість, вирішальну роль може грати участь та принципова позиція патрульної служби. Саме тому «Народний контроль» звернувся до Національної поліції, аби своїм бездіянням вони не породжували беззаконня в місті Херсоні.

«Ми впевнені, що складною цю справу зробили не обставини, за яких відбувалось правопорушення, а впливовість та зв’язки правопорушника і, звичайно, особливе ставлення до його персони з боку суду. Громадськість контролює не тільки судовий процес, але і дії поліції, яка має кожного дня підтверджувати той рівень довіри, який був наданий суспільством і який, на жаль, стрімко втрачається», – заявив активіст «Народного контролю» Валерій Гурківський.

На даний час в Апеляційному суді відбулося два судових засідання, але юрист Національної поліції та патрульні поліцейські чомусь на них не з’явились.

«Народний контроль» звертається до начальника Національної поліції! Активісти та громада вважає, що Ви маєте відстояти свою позицію, адже правопорушник має понести відповідальність за скоєне. Так як неодноразово суспільство було свідком винесення судами «помилкових» рішень, в яких не останню роль відігравала млява позиція представників поліції або повна відсутність позиції» ,– додав Валерій Гурківський.

Якщо апеляційний суд у даній справі вирішить, що з боку патрульних були допущені порушення закону, а Грабаря О.Г. визнають невинним, відповідальність за це мають нести не тільки патрульні та юрист, але й керівництво Національної поліції Херсонської області, яке не забезпечило відстоювання інтересів служби на належному рівні.

«В будь-якому разі, ми сподіваємось на принциповість співробітників поліції та їх бажання вдосконалюватись не зважаючи на будь-які перешкоди», – підсумував активіст.