Активісти «Народного контролю» Прикарпаття взяли участь у Всеукраїнському форумі деревообробників та лісозаготівельників

Круглий стіл «Актуальні питання розвитку деревообробної галузі України» відбувся у середу, 15 травня, в межах Всеукраїнського форуму деревообробників та лісозаготівельників.
Основними питаннями, які обговорювалися на заході були: продовження мораторію на вивіз лісу-кругляка за межі України, встановлення нульової ставки мита на деревообробне обладнання, пошук та навчання кваліфікованих кадрів, впровадження новітніх технологій та інновацій на українських підприємствах та необхідність державної підтримки невеликих та середніх деревообробних підприємств.
Паралельно, з 14 до 17 травня у Львові відбувається спеціалізована виставка обладнання й інструменту для лісового господарства, деревообробної та меблевої промисловості «Деревообробка». Цьогоріч виставкова експозиція охопить широкий асортимент обладнання та матеріалів для обробки деревини і виробництва меблів, сучасні технології для української лісової галузі, модульні системи аспірації, обладнання лісосушильних камер, комплексні рішення з організації нових і модернізації наявних лісопильних цехів та деревообробних виробництв, великий вибір інструментів та розхідних матеріалів та багато іншого.
Взяли участь у форумі й активісти «Народного контролю» Франківщини.

«Ще у 2015 році ми спільно боролися за ухвалення закону про мораторій на вивіз необробленої деревини за межі України. Закон ухвалили, але проблеми деревообробної галузі й досі не розв’язані. Безконтрольна рубка українських лісів триває. Зараз великі монополісти скуповують сировину, розпилюють на заготовки та відправляють за кордон. Експерти говорять, що від такої діяльності доданої вартості — мізер, робочих місць також. А для розвитку глибинної переробки умов не створено. Відповідні законодавчі ініціативи вже напрацьовані, але блокуються в комітетах Верховної Ради тіньовими лобістами. Тож це завдання вже для нового парламенту!», – заявив Володимир Гергелюк, очільник «Народного контролю» Івано-Франківської області.

«Основною проблемою зараз є саме обсяг деревини для наших підприємствах та ціна на неї. Ринок формує вартість продукції. Проте й держава не повинна залишатися осторонь: необхідно встановити нульову ставку мита на ввіз деревообробного обладнання, державні кредити для малих та середніх деревообробних підприємств і головне – продовження мораторію на вивіз лісу-кругляку з України. В іншому разі наші підприємства не матимуть сировини. Ефективна робота малих та середніх деревообробних підприємств – це нові робочі місця, надходження податків у місцеві та державний бюджети», – додав Олександр Гаврилюк, керівник «Народного контролю» Надвірнянського району, голова Асоціації деревообробників та лісозаготівельників Надвірнянського району