Активісти вимагають покарання винних у забрудненні річки Тетерів

Олександр Рошко, голова житомирського районного осередку «Народного контролю», спільно з активістами громадських організацій відвідав радника міського голови Олександра Черняховича, щоб запитати, чому не відбулося засідання наглядової ради з питання забруднення річки Тетерів, яке сталося 1 червня з вини КП «Житомирводоканал»

У міській раді наголошують, що наразі проводяться додаткові аналізи, а водоканал готується до наглядової ради, і стверджує, що це одноразовий технічний викид, якого місто ніяк не могло уникнути.

«Те, що це були одноразові скиди, брехня. Скиди були з четвертого місяця 25 числа. Це зафіксовано людьми, які системно туди виходили, робили фото. Цей звіт буде наданий у ході розслідування. Кожного року відстійники повинні вичищатися, а їх не чистять, і це проблема. Простіше скинути у річку мул і сказати, що це раз, коли нас зловили, а потім гроші ці списати на те, що почистили відстійники. Ми повинні спільно створити не робочу групу, а комісію, яка за тиждень напрацює всі матеріали і подасть до прокуратури. І не звільняти, а спочатку притягнути до відповідальності за халатність, за те що 14 мільйонів, які пішли на чистотники, згоріли. За те, що по місту з 2012 року стоять на джгутах труби, а гроші списуються. За те, що лобіюються найдорожчі засувки, хто буде відповідати? Тут іде катастрофа і повна безвідповідальність», – обурюється Олександр Рошко.

Громадським активістам пообіцяли, що засідання наглядової ради відбудеться у 6 червня о 14:00. Представники житомирського осередку «Народного контролю» і надалі будуть стежити за цією ситуацією.