lugansk

Активісти з Естонії та Донбасу реалізують проект «Стійка Україна»

У Луганській області стартує проект «Стійка Україна», який реалізують естонські активісти спільно з громадськістю прифронтової зони.

Основною метою даного проекту є сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні як складової частини національної безпеки країни, а також об’єднання державних органів і громадськості для комплексного підходу до проблем безпеки.

«Національна безпека – це справа рук кожного українця, – каже голова Луганського обласного осередку «Народного контролю» Дмитро Михайлов, – з огляду на приклади добровольчих батальйонів, завдяки яким зовнішній агресор був зупинений в 2014 році, естонські друзі хочуть допомогти нам розробити схему залучення волонтерів до роботи рятувальників, охорони громадського порядку та кібербезпеки».

В Естонії розроблений і впроваджений комплексний підхід до національної безпеки, завдяки якому цивільний сектор є найважливішою і невід’ємною частиною цієї системи. Виконавчі органи та місцеве самоврядування підтримують діяльність добровольців фінансово, створили сприятливе правове середовище і тверезо усвідомлюють роль активістів в системі національної безпеки.

В рамках проекту «Стійка Україна» буде проведено ряд тренінгів для громадських активістів Луганської, Донецької та Харківської областей, в яких візьмуть участь і активісти «Народного контролю».

Відкриття проекту відбулося 7 грудня в Харкові, де команда експертів з Естонії презентувала його напрямки та етапи. На початку нового року почнеться реалізація основної частини проекту «Стійка Україна».