Активісти знову зупинили скандальне будівництво на Кафедральній, 13

Сьогодні, 26 квітня, забудовник «Житлобуд 2» вкотре відновив будівництво житлово-офісного приміщення на вулиці Кафедральна, 13, що у Старому місті. Втім, йому завадили громадські активісти, які впевнені, що земляні роботи незаконні, бо досі належним чином не проведенні археологічне дослідження старовинних підземель.

Геннадій Хомутінкін, який викликав патрульну поліцію, розповів, що на будівельному майданчику вранці почала працювати важка техніка: кран, міні-екскаватори та установки для буріння.

«Я побачив таку картину: вони висипали щебінь та пісок, бобкат стояв у котловані та уже було проведене буріння отвору до 2 метрів», – зазначив активіст.

Перед приїздом слідчо-оперативної групи будівельники припинили роботу та вивезли техніку. Активісти написали заяву у поліцію про вчинення злочину.

За його словами, на Кафедральній, 13, є усі юридичні підстави, що це незаконне будівництво. Згідно з Законом України підвали XVII cтоліття – в переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини та разом з тим – це охоронна зона і тут не можуть бути витребувані норми пожежної безпеки.

«Ми усіма методами намагаємося обмежити будівельні роботи та бажаємо, щоб тут археологи провели дослідження», – зазначив Хомутінкін.

Також на ситуацію відреагував депутат Луцької міської ради Павло Данильчук. Він обурився, що забудовник вкотре почав земляні роботи, не виконавши рішення міської ради – перед початком виготовлення проекту забудови та проведення забудови земельної ділянки провести усі необхідні археологічні роботи із залученням до них державного підприємства НДЦ «Охоронна археологічна служба України» інституту археології Національної академії наук України.

Водночас Геннадій Хомутінкін повідомив, що йому надійшла відповідь від Міністерства культури країни про те, що не був виданий дозвіл для заступника директора державного історико-культурного заповідника Віктора Баюка проводити нагляд за цими роботами.