Антонищак з робочим візитом відвідав Рівне (+фото, відео)

У Рівному член групи «Народний контроль» у ВРУ розповів про зміни в оподаткуванні та «касові апарати»  для підприємців  

19 червня Рівненщину з робочим візитом відвідав народний депутат України, член депутатського об’єднання «Народний контроль», член Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, голова підкомітету з питань правового забезпечення діяльності митних органів Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Андрій Антонищак.

Народний депутат взяв участь у круглому столі  на тему: «Зміни в оподаткуванні. Реакція платників податків та представників малого бізнесу». До участі у заході були запрошені представники фіскальної служби області, Андрій Петренко – директор підприємства «Іноваційні Системи Майбутнього», Дмитро Сільман – лідер «Народного контролю» у Рівненській області, Павло Бречко – керівник профспілки підприємців та найманих працівників рівненського речового ринку.

unnamed (5)

(зліва направо) Павло Бречко, Андрій Петренко, Андрій Антонищак

Учасники заходу обговорили  зміни у законодавстві Податкового Кодексу України (Закон 1791-VIII Від 26.12.2016), згідно з якими група платників податків, у яку також входять дрібні підприємці, зобов’язані обладнати робоче місце касовими апаратами.

unnamed (4)

Дані зміни до Податкового законодавства є лояльними до бізнесу, аніж попередні. Цього разу парламентарі відкинули монополію на касові апарати одного виробництва, дозволивши використовувати різні види. Адже у цій сфері важливим є наявність облікової документації і витіснення контрабанди. Окрім того, такі ініціативи будуть по кишені підприємцям.

«Так зміни необхідні  для виведення готівки з тіні, адже більше 50% готівки в нас є в тіні. Це все сплата податків, а звідси беруться й пенсії, пільги тощо. Порахуйте тих людей, які торгують побутовою технікою, – це мінімум 10 тисяч доларів. Це є бідні люди? Це є люди, які в змозі купити касовий апарат за три тисячі гривень. Давайте не лукавити», – зауважив Андрій Антонищак.

Підприємці зі свого боку побоюються таких змін, вважаючи, що в такий спосіб хочуть знищити малий і середній бізнес.

«Ми сплачуємо Єдиний податок, соціальний внесок, усі пільги та послуги, а зараз касовими апаратами хочуть просто нас знищити. Влада хоче відділити одних бізнесменів від інших і так ліквідувати їх», – зазначив й собі Павло Бречко.

Відреагувавши на такий коментар, народний депутат звернувся до присутніх у залі представників фіскальної служби в області на предмет того, що останні погано працюють з підприємцями і не проводять інформаційно-роз’яснювальної роботи на місцях.

unnamed

Не оминули під час круглого столу присутні і питання щодо роботи митниці. Адже саме звідти в Україну надходять контрабандні товари. До уваги присутніх, керівник підприємства «Інноваційні Системи Майбутнього» запропонував концепцію «Прозора митниця», суть якої полягає  в облаштуванні митних постів в Україні засобами відеоспостереження із єдиним інформаційно-аналітичним центром.

«Прозора митниця» – це проект, яким передбачене облаштування одного робочого місця в зоні митного контролю засобами відеоспостереження. Все це можна створити на базі ДФС чи митниці, посадити туди спеціально навчених людей, які б за усім цим стежили», – розповів Андрій Петренко.

Водночас Андрій Антонищак зазначив, що ініціатива впровадження такого глобального проекту передбачає суттєвих фінансових вливань. Тому вихід з ситуації вбачають з тіснішою співпрацею з митницями країн Європейського Союзу і доступу до їхніх баз даних.

unnamed (2)

На завершення нардеп закликав присутніх не звинувачувати у всьому державу, а на власному прикладі боротись з контрабандою – не купуючи такий товар і вимагаючи у підприємців первинних документів на місцях.