Андрій Соколов

Виборчий округ №14 (Львівська обласна рада)

Голова ради Конфедерації вільних профспілок Львівщини. Юрист.

Народився 24 липня 1966 року. Одружений.

Під час Революції Гідності Андрій Соколов був організатором акцій протесту на Львівщині. Саме він  керував захопленням облдержадміністрації Львівщини та був комендантом Самооборони увесь період утримання приміщення у руках повсталого народу. Це була перша в Україні акція, яка розпочала делегітимізацію влади банди Януковича і розширила театр дій народного гніву від київського Майдану на території більшості регіонів України.

sokolov2

Андрій Соколов — багатолітній лідер незалежного освітянського руху, є головою ради Конфедерації вільних профспілок Львівщини, до якої входять працівники медицини, залізничники, шахтарі, працівники культури та мистецтва та інші.

Громадський шлях розпочав у 1988 році в лавах Української Гельсінської Спілки, один зі засновників Спілки незалежної української молоді, пізніше СУМ в Україні.

У 1989 році одним із перших очолив страйковий рух працівників у промисловому районі Рясне у Львові.

Юрист, активно працює у сфері правового захисту. Пройшовши всі «кола пекла» в українських судах та інших правоохоронних інстанціях (міліція, прокуратура, юстиція), першим на Львівщині та одним із перших в Україні організував позови у Європейський суд з прав людини і успішно захистив інтереси громадян у численних справах.

sokolov1

Діяльність Андрія Соколова помічена не лише національними, а й світовими ЗМІ. Про його неординарні громадянські вчинки писали польські, арабські, французькі, німецькі газети, публікували інтерв’ю «Вашингтон Пост», «Нью-Йорк Таймс»…

«На сьогодні головна проблема, яку необхідно вирішити в першу чергу, – це корупція. Саме це ганебне явище є абсолютним злом, що гальмує поступ України на Європейському шляху. Вважаю, що найбільш ефективно з корупційною гідрою, яка в державі, і на Львівщині зокрема, набрала звироднілих патологічних форм, здатні боротися саме громадські активісти, не пов’язані владними путами та зв’язками зі злочинним бізнесом», – переконаний Андрій Соколов.