Анна Мовяк хоче припинити маніпуляції із закупівлями

Депутат фракції «Народний контроль» у Луцькій міській раді Анна Мовяк пропонує затвердити Положення про проведення допорогових закупівель.

Відповідний проект рішення розглянуть під час засідання 26 сесії міської ради, яка відбудеться 29 червня.

«Закупівлі до 200 тисяч гривень, так звані допорогові закупівлі, неврегульовані жодним законом. Вони відбуваються приблизно так: публікується оголошення, пропонується підприємцям протягом 10 днів надати пропозиції, і у результаті, невідомо, за якими критеріями, обирається постачальник, і чи усіх зацікавлених допустили до участі. Під час цієї процедури Закон зобов’язує публікувати тільки звіт про укладений договір. Тому ці закупівлі є часто неконкурентними, непрозорими, де порушується принцип відкритості використання бюджетних коштів», – пояснює Анна Мовяк.

Тож, за її словами, така доволі велика сума як 200 тисяч спонукає постачальників зривати тендер, через те, що їм вигідніше постачати товар без аукціону. І, до слова, як показало розслідування «Народного контролю», міська рада втрачає на допорогові закупівлі чималі кошти.

«Власне, мій проект рішення регламентує допорогові закупівлі від 50 до 200 тисяч гривень, та робить цей процес відкритим і конкурентним. Ми пропонуємо, щоб закупівлі проходили через систему ProZorro за допомогою аукціону. Це створить можливість подати пропозицію кільком учасникам, серед яких можна буде обрати якісний товар за вигідною ціною. Тендер в допорогових закупівлях триватиме приблизно 10 днів», – розповіла про ініціативу депутат «Народного контролю».