Антонищак вимагає врегулювати процедуру розмитнення карет медичної допомоги

Зараз на українських митницях перебуває понад 400 карет швидкої допомоги із закордону, у вигляді гуманітарної допомоги.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав член депутатської групи «Народний контроль» у ВРУ Андрій Антонищак.

Відповідне звернення нардеп уже направив Міністру інфраструктури України. Антонищак зазначає, що сучасний стан української медицини, на жаль, потребує гуманітарної допомоги у вигляді вживаного, але якісного медичного обладнання, якого критично бракує.

«Наприклад, повністю укомплектована карета швидкої допомоги коштує сотні тисяч євро, тому багато лікарень згодні на вживані авто, які можна ще довго використовувати. Зараз на українських митницях перебуває понад 400 карет швидкої допомоги із закордону, у вигляді гуманітарної допомоги. Причина проста – Закон України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів екологічними нормами нижче рівня «Євро-5». Ці авто, як манни небесної, чекають лікарні малих міст та районних центрів, а ми не можемо пройти процедуру розмитнення», – наголошує нардеп.

Антонищак додав, що отримав листа від міського голови м. Глухова, Мішеля Терещенка, який повідомив, що понад півроку чекає на розмитнення автомобіля швидкої допомоги Mercedes Sprinter 2006 року випуску, придбаний за кошти української діаспори в Нідерландах для Глухівської районної лікарні.

«Бюрократична колізія – екологічні норми «Євро-5» та здоров’я і життя тисяч людей. Цю проблему необхідно та можна врегулювати, не порушуючи існуючого законодавства. Тому терміново звернувся до Міністра інфраструктури України з депутатським зверненням про внесення змін до Наказу Міністерства № 521 від 17.08.2012 року, з метою нормативного врегулювання процедури розмитнення вживаних автомобілів, отриманих як гуманітарна допомога», – констатував він.