Аудит комунальних підприємств перетворили на «консультування бухгалтерів» за майже 2 млн грн, – Веремчук

Замість того, щоб провести повний комплексний аудит діяльності комунальних підприємств, які щороку «проїдають» мільярди гривень з бюджету Львова, чиновники організували «консультування бухгалтерів» за 1,7 млн гривень.

Про це заявив керівник фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук під час сесії ЛМР 11 жовтня, на якій подавалася інформація про проведення аудиту комунальних підприємств Львова.

«У січні ми проголосували за ухвалу про обов’язковий незалежний аудит найбільших комунальних підприємств Львова, щоб жителі міста знали, на що і як витрачають їхні гроші. Також, цьогоріч ми передбачили кошти на проведення ревізій. Але що отримали в результаті? Виявилося, що предметом договору з компанією-аудитором є консультування бухгалтерів. КОНСУЛЬТУВАННЯ за 1,7 мільйона гривень! Натомість, метою ухвали було проаналізувати ефективність використання бюджетних коштів та управління комунальними підприємствами», – наголосив Веремчук.

Також він звернув увагу на те, що попри прописаний в ухвалі пукт про визначення компанії-аудитора через тендер на ProZorro, був укладений прямий договір із фірмою, яка співпрацює з ЛМР щонайменше з 2014 року. Також, жодне з комунальних підприємств не опублікувало звіти аудиту, а на сайті міськради взагалі вказано, що перевірки не проводили.

«Те, що нам запропонували – це фарс. Мерія вкотре показала, що не готова до прозорої роботи, не готова показувати, як розпоряджається грошима львів’ян. А, нагадаю, вже цьогороку комунальні підприємства отримали з бюджету розвитку 1 мільярд 700 мільйонів гривень. Ці гроші могли піти на дитячі садочки, на закупівлю нового транспорту. Натомість, їх «проїли» комунальники», – резюмував Веремчук.

Відтак, він наголосив, що готуватиме зміни до ухвали, аби у подальшому убезпечитися від таких маніпуляцій.