Аваков має піти у відставку, – Павло Данильчук

У Луцьку через загибель 5-річного Кирила Тлявова біля головного управління поліції у Волинській області зібралося понад сотню людей.

«Безкарність вбиває» – головний меседж акції, що відбулася одночасно у багатьох українських містах.

Лучани принесли до будівлі м’які іграшки, дитячі машинки, запалили лампадки. У руках тримали тематичні плакати «Хто відповість за вбивство дитини?».

На акції виступив керівник «Народного контролю» Волині Павло Данильчук. Він сказав, що через недореформовану систему МВС громадяни не тільки не відчувають себе захищеними, а й можуть бути знищені тією ж системою. Зокрема нагадав, що протягом 5 років було багато гучних вбивств громадських активістів, досі не розкритих, тому міністр Арсен Аваков, до якого немає довіри, повинен піти у відставку.

«Окремі керівники поліції кажуть: винні у вбивстві 5-річного хлопчика Кирила сидітимуть і керівництво поліції, зокрема міністр Аваков, не мають до цього стосунку, він має бути на своїй посаді. Ми з цим не згідні! Ми кажемо: Аваков має піти у відставку! Починаючи з того моменту, коли був вбитий Олександр Музичко. І до сьогодні ця справа – зам’ята. Відтоді ця система фактично мутувала. І нелюстровані працівники в новій поліції та незмінна система МВС породжує такі вбивства. Ми згадуємо про Катерину Гандзюк, про Ірину Ноздровську, напади на одеських активістів. Це все відбувається. Злочинці-замовники залишаються зазвичай на волі», – сказав він.

Насамкінець протестувальники наклеїли такі заклики на стінах і запалили фаєри.