Багатодітного батька мобілізували

Опікуєшся трьома дітьми і спокійний, що до війська не заберуть. Не будь таким впевненим. Навіть попри закон, що батька трьох дітей мобілізувати не можна, татові цієї малечі прийшла повістка. Дружина мобілізованого вимагає, аби її чоловіка повернули додому, та її ніхто не чує. Вона звернулась до Народного Контролю.

   Пані Катерина, дружина мобілізованого Миколи, розповідає –  її чоловіка призвала до війська вже майже місяць тому і на тепер вона сама виховує двох трьох дітей. Найстарший з них, шестирічний Артем, від першого шлюбу жінки. Плутанина вийшла через нібито невчасно подані документи.

  «Вони сказали, немає свідоцтва про те що дитина є всиновлена, тобто рахується двоє дітей в нас. Зробили довідку, що справді на утриманні є троє дітей, ми їздили ще в Рівне, в прокуратуру, ми скарги писали», – бідкається жінка.

 Та навіть після того, як Катерина зібрала всі потрібні документи, як того вимагали, військові все одно відмовляються повертати Миколу додому.  Жінка каже –  здаватися не буде.

 «Я спитала, яка подальша доля мого чоловіка, мені сказали – відмова, я питаю чому відмова, на якій підставі – тому що в нього двоє дітей. Я ж кажу ми зверталися до юристів, нам сказали, що довідка лише треба про те, що не зверталися за елементами і довідка з сільської ради. Я буду звертатися по правах людини, в суд подавти, а що мені ще робити?», – говорить дружина мобілізованого.

 Микола працює в місцевій школі. Підтримують багатодітну сім’ю і його колеги.

 «Директор і звертався у військкомат і радив Каті куди треба звертатися, що потрібно робити, він в нас хороший працівник», – каже ОКСАНА КРАВЧЕНКО завуч з навчальної частині в Хорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 Як трапилося так, що багатодітного батька-годувальника забрали до армії, «Народний Контроль» йде з’ясовувати у військового керівництва області. Там журналістів запевнили –  вирішать проблему.

 «Заява розглядається і командуванням буде прийняте рішення. І якщо є правова основа, то по даному військовослужбовцю буде прийняте рішення про його демобілізацію», – говорить Анатолій Прошин, начальник прес-центру оперативного командування «Захід».

 Юристи у такій ситуації радять не зволікати. І якщо військкомат далі наполягатиме на мобілізації, то потрібно звертатись до суду.

 «За таких умов дійсно спрацьовує ця норма закону, про те що в разі утримання 3 і більше дітей віком до 18 років,такий військовозобов’язаний не підлягає мобілізації. Всі спірні питання з цього  мають вирішуватись в судовому порядку», – каже юрист «Народного Контролю» Микола Собчук.

Народний Контроль буде обов’язково слідкувати за тим, чи повернуть Миколу додому.