Без програми модернізації систем очищення і мереж у Львові буде колапс із водою та каналізацією, – Свінціцький

Для уникнення колапсу із каналізуванням та водопостачанням у Львові, потрібно якнайшвидше напрацювати комплексну програму розвитку й підтримки «Водоканалу», що передбачатиме оновлення та модернізацію очисних споруд міста, міських і магістральних мереж.

Як повідомив депутат фракції «Народний контроль», заступник голови інженерної комісії Львівської міської ради Віталій Свінціцький на своїй сторінці у Фейсбук, до такого висновку дійшли депутати за результатами виїзного засідання на очисні споруди Львова.

«Ми побачили, на що були скеровані бюджетні кошти (2,5 млн грн) та гроші «Водоканалу» – оновлення частини системи грубої очистки одного із відстійників. Та це найменша частка від того, що треба зробити. Якщо внутрішні міські мережі ще більш-менш «живі», то загальні магістральні – практично зруйновані. Термін їх використання давно перевищив передбачені 25 років! Для порівняння, якщо в межах Львова за тиждень близько 5 проривів, то на магістральних – 20. Їх просто не встигають «латати» », – розповів депутат.

За його словами, схожа історія і з очисними спорудами. На стратегічно важливих об’єктах Львова досі працюють механізми 1963 року випуску, які не проходили модернізацію. Вони мають низький ККД із величезними енергозатратами.

«Треба напрацювати програму розвитку й підтримки «Водоканалу». Варто взяти на озброєння закордонний досвід роботи таких підприємств. Причому, не дивитися, як було в Польщі-Німеччині 10-15 років тому, а брати найновіші розробки (навіть ті, які країни Європи лише планують запускати). Так, це дорого, але в майбутньому це дозволить суттєво заощаджувати», – переконаний Свінціцький.

Депутат зазначив, що ідею створення програми має підтримати й бюджетна комісія. Також треба передбачити в бюджеті-2018 більше коштів для оновлення системи очищення, техніки та заміни магістральних мереж.

«Якщо вибухне каналізація чи Львів надовго залишиться без водопостачання, то і сміття, і брак автобусів видадуться за квіточки. Треба діяти на випередження, адже проблему легше й дешевше попередити, аніж потім вирішувати. І сміття нам це довело», – написав на своїй сторінці Свінціцький.