Безцінна і недосяжна земля для ружинських фермерів

Недосяжною мрією стала земля для ружинського фермера. У 2013 році Михайло Манько, голова Ружинської районної організації «Народного контролю» в Житомирській області, та Зозуля Володимир, член партії «Народний контроль» звернулися в Ружинську районну державну адміністрацію із заявою щодо виділення їм землі для створення фермерського господарства розміром 50 га. Михайлу Адамовичу відмовили, а неофіційно вказали, що ціна цього питання – 300 доларів за один гектар. Водночас, його товаришу, Зозулі В. А., на той час також депутату районної ради, уже в місті Житомир озвучили ціну – 200 доларів за гектар. Обурений громадянин Манько М. А. подав звернення до прокуратури, районної ради, але його дії не мали результату.

Тільки після втручання Народних депутатів України, Головне управління Держземагентства у Житомирській області видало наказ, яким було надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Після цього, Михайлом Адамовичем та Володимиром Анатолійовичем були замовлені та розроблені проекти із землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду та надані Ружинському держземагентству для їх погодження. Але, вони безпідставно повернули проекти, зробивши зауваження, що були написані олівцем.

Крім того, у 2015 році «Народний контроль» надіслав запит на інформацію до начальника відділу Держземагентства у Ружинському районі Житомирської області щодо цієї ситуації на що отримали формальну відписку.

Згодом Михайло Адамович подав допрацьований проект, який успішно пройшов міжрегіональну експертизу в електронному вигляді, і був поданий у Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області на затвердження. У резутьтаті, отримав дві відмови: перша, що відповідає чинному законодавству, і друга, що суперечить. Після другої відмови перед заявником було поставлено питання про сплату хабара або роздачі землі по 2 гектари тим, хто буде платити.

Також, між громадянином Манько та прокурором Афрійчуком Ю. М. відбулася приватна розмова, під час якої була зроблена заява, що з Михайлом Адамовичем та паном Зозулею хоче зустрітися державний інспектор Драчук І. С. Крім того, прокурор наголосив, що вже подано списки про самозахоплення і що накази були надані ще у 2014 році, а пан Манько та пан Зозуля нічого не роблять. Так, поки чотирирічна боротьба за землю триває, постає питання: «Невже Майдан відбувся для того, щоб прості люди так і не могли чесно взяти землю і тим самим піднімати країну, годуючи її?»