Більшість депутатів Верховної Ради працює в інтересах олігархів, – Добродомов

Комітет соціальної політики ВРУ відхилив законопроект «Народного контролю» щодо впровадження мінімальної галузевої зарплати працівникам експортоутворюючих підприємств.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав лідер партії «Народний контроль», народний депутат Дмитро Добродомов.

«Йдеться, насамперед, про три галузі: металургійну, агро та машинобудівну. Адже частка експорту саме цих галузей складає понад 30% від усього, що постачає наша держава на ринках ЄС та Китаю. Протягом останніх трьох років курс долара зріс утричі. Продукцію за кордоном реалізовують по світовим цінам – у гривневому еквіваленті – за втричі підвищену ціну. Натомість заробітні плати працівникам на підприємствах, які експортують продукцію за кордон, платять так само, як і чотири роки тому. Таким чином, український робітник отримає зарплату в 7-12 разів меншу, ніж його колега в Польщі, який виробляє аналогічну продукцію і реалізовує за ту саму вартість», – заявив нардеп.

 

Добродомов додав, що підтримавши законопроект, депутати змогли б наповнити державний бюджет.

 «Відповідно до нашого законопроекту, у разі підняття галузевої мінімальної зарплатні (вдвічі більшої за мінімальну), у цих сферах удвічі зростуть надходження в бюджет коштом податку на ці зарплати. Тож буде реальна можливість підняти виплати лікарям, вчителям, шахтарям та іншим бюджетникам. Зросте вдвічі кількість «живих грошей» у кишенях п’яти мільйонів українських родин, які працюють на підприємствах цих галузей», – констатував він.