Бізнес на землі: хто розпродує черкаську землю

За законом кожен українець має право на землю. Два гектари – саме стільки може просити у держави будь-хто. Та, як в нас часто буває, на папері – одне, а в житті – геть інше.  Часом чиновники забувають, що вони прості службовці і почувають себе  хазяїнами родючих чорноземів. Виставляти таксу за підпис – то вже звична практика. Спочатку дай на лапу – а потім будуйся.

Від рішення земельників залежить, хто стане щасливим власником черкаської землі,  а хто матиме лише відписки та відмови. Нині Держгеокадастр на Черкащині очолює  Ольга Залога.

Керувати відомством хотів і Дмитро Мироненко, що зараз працює заступником. Тільки от біда – знань не вистачило!

Дмитро Олександрович ледь не все своє життя ділить черкаську землю.

ФОТО_2

Бізнес на службі

Коли в твоїх руках дорогі гектари, збагатитися не важко. Дмитра Мироненка прославив не тільки провал на конкурсі, а й скандал з хабаром.

Рік тому ЗМІ рясніли заголовками: «За ділянку для ведення сільського господарства земельники вимагають космічну суму – майже двісті тисяч зелених». На гарячому піймали підопічного Мироненка. Подейкують, чоловік ніс гроші босу. За послуги посередника йому мав перепасти скромний відсоток.

Жінка здала хабарника правоохоронцям, зараз приховує обличчя, оскільки боїться розголосу та погроз. Після відмови їй запропонували дати на лапу. Платити пані не захотіла.

ФОТО_3

Жінка, яка розповіла про хабарника правоохоронцям, приховує своє обличчя

«Я звернулася до правоохоронних органів. Вони вирішили мені допомогти. Я почала й надалі спілкуватися з посередником», – розповіла жінка.

З часом справа зійшла нанівець. Посередника звільнили, а пан Мироненко… лишився при посаді.

Сам собі хазяїн

В годині їзди від Черкас розташоване мальовниче містечко Канів.

Затінок дерев та дніпровські плавні. Не дивно, що пан Мироненко вподобав цю місцину. За документами його дружина володіє тут десятьма сотками. Насправді, кажуть місцеві, сім’я має чверть гектара. Згідно з кадастровою картою, ділянка не одна їх дві. По 10 соток. А де ж ще п’ять?

ФОТО_4

«У міськраді з’явився проект рішення про виділення пану Мироненку біля 6 соток землі в охоронній зоні свердловини», – каже депутат Канівської міськради Юрій Гамалій.

Виявляється, Дмитро Мироненко ще не зареєстрував частину своїх володінь, які дісталися йому, як стверджує місцевий депутат, незаконно.

«Ми були здивовані таким проектом, адже архітектура та земельні ресурси виступали на той час за те, щоб не надавати цю земельну ділянку, так як є порушення законодавства», – розповідає пан Юрій.

Земельник отримав  шість соток, на яких за законом не можна будувати. Та депутатський корпус його підтримав і дозволив для початку розробку проекту. Юрій Гамалій ініціював створення комісії, яка виїхала оглянути ділянку. Та земля вже була огороджена добротним парканом – там кипіла робота.

Журналісти «Народного контролю» теж вирішили поглянути, як нині живуть бідні держслужбовці.

За високим парканом – хіба дах побачиш. На подвір’ї – дві іномарка. Дивно, адже згідно з декларацією у Дмитра Олександровича вітчизняний ланос.

ФОТО_5

Будинок Мироненка

Дмитро Мироненко щодня долає довгий шлях, аби дістатися до служби.

Цікава математика чи не так? Враховуючи, що на життя посадовцеві залишається менш тисячі, бо зарплатня земельника – 6 тисяч 300 гривень.

ФОТО_6

Виявляється, в день візиту журналістів до Канева посадовець раптово захворів. І пішов на лікарняний. Телефон також вимкнув.

Через кілька днів земельники надіслали офіційну відповідь. Говорити на камеру Дмитро Мироненко відмовився,  обмежився відпискою – мовляв, все у нього по закону.