Болєщук: Кандидати на посаду голови облради повинні мати програму дій, а не набір обіцянок

Тернопільська обласна рада VI скликання збереться на перше засідання 8 грудня. Серед обраних депутатів – п’ятеро представників партії «Громадський рух «Народний контроль». А про підготовку до роботи в обласній раді, основні завдання діяльності обласних депутатів лідер майбутньої фракції «Народного контролю» Володимир Болєщук розповів тернопільським ЗМІ.

 «Цінуємо, що виборці голосували за право контролювати владу особистостям, які гідно зарекомендували себе у громадській діяльності – волонтери, активісти, журналісти. Серед наших депутатів – троє учасників АТО. Люди повірили в ідею народного контролю за владою. Тож з початком діяльності місцевих рад на наших депутатах лежить величезна відповідальність і завдання виправдати цю довіру», – наголосив Володимир Болєщук.

Водночас активіст констатував, що останні місцеві вибори, як і багато попередніх, стали змаганням політичних брендів, а не програм розвитку області.

«Команда «Народного контролю»  має таку програму дій. Тож вимагатимемо і від представників інших фракцій у раді не лише декларувати  політичні принципи, а й окреслювати конкретні шляхи їхньої реалізації. Нова обласна рада має виробити своєрідну дорожню карту реформ – чіткий документ із розписаними термінами виконання», – підкреслив лідер «Народного контролю» Тернопільщини.

Він зазначив, що Тернопільщина є однією з двох областей в Україні, де обласна рада не ухвалила Перспективний план розвитку територіальних громад. Попри те, що ВРУ підтримала утворення в області 26 громад, їхні жителі не мають достатньо інформації, які повноваження отримали у результаті реформи.  За словами Болєщука, вирішити цю проблему – також серед завдань нового складу облради.

«Філософія децентралізації та механізми її впровадження на місцях повинні бути детально розроблені і донесені до людей», – переконаний він.

Водночас,  у ситуації, коли шанси на прихід іноземних інвесторів з великим капіталом незначні, обласна рада має зосередитися на залученні внутрішніх інвестицій – передусім в аграрну сферу. Для цього потрібно створити прозорі та чіткі правила гри  – однакові для усіх.

«Ми не повинні бути «банановою» областю,  яка лише вивозить сировину. Тернопільщина має майбутнє за умови  роботи сучасних консервних, цукрових, молоко- мʼясопереробних заводів тощо»,  – додав Болєщук.

На його думку, реформи та нововведення в області запрацюють лише при відкритій діяльності влади. Відтак серед головних завдань депутатів «Народного контролю»  – реалізація «Антикорупційного плану», з яким партія йшла на вибори.

«Наш план передбачає повністю прозорий бюджет. Інформація про кожну бюджетну копійку має бути відкритою для громади, – пояснив Болєщук. -Чиновник, який приймає рішення про перерахування коштів, повинен вказати, на якій підставі він це робить, обґрунтувати ціну. Формування місцевих бюджетів має відбуватися на підставі вивчення громадської думки . Адже рада – представницький орган самоврядування громади».

Зазначимо, що за офіційними даними, у результаті місцевих виборів, в Тернопільській області  депутатами різних рівнів стали 61 представник «Народного контролю». Також члени  «Народного контролю» стали головами сільських і селищних рад, а Василя Білика обрали головою Бережанської районної ради.