Будинкові війни: у Житомирі мешканці будинку борються за право жити гідно

У 2017 році до Житомирського осередку “Народного контролю” звернулися мешканці будинку по вулиці Космонавтів, 67, який раніше обслуговував ЖБК “Космос”.

Анатолій Козарик, голова ЖБК “Космос”, багато років знущався з мешканців будинків, які обслуговував кооператив. За 9 років свого правління голова вивів кооператив за межі правового поля. З некомерційної організації він зробив комерційну. Всі фінансові питання вирішував особисто і, навіть, зарплату призначав собі сам.

Ініціативна група, домоглася відкриття кримінального провадження за статтею 170 кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій). Після написання відкритого листа до голови обласної державної адміністрації цю справу перекваліфікували за статтею 190 кримінального кодексу України (шахрайство). За час слідства було змінено двоє слідчих та наглядових прокурорів.

“Ми обурені ситуацією, що склалася. Правоохоронні органи мають стояти на боці населення, а не захищати шахраїв та затягувати справи, щодо ведення досудового слідства ”,- коментує ситуацію Світлана Пахольчук, голова Житомирського обласного осередку “Народного контролю”.

11 травня 2017 року Анатолій Козарик за допомогою призначених уповноважених провів переобразування ЖБК “Космос” в ОСББ “Космос-1971”. На жодні збори, які збирав голова щодо цього питання він не допускав активістів, наймаючи для цього охорону фірму. Фактична ліквідація кооперативу і створення ОСББ давало Анатолію Григоровичу надію на припинення кримінальної справи та створювало перешкоди для проведення слідства, яке тривало вже понад місяць.

На цей момент вже відбулося 13 судових засідань, під час яких ухвалили рішення, що пан Козарик провів збори незаконним шляхом, адже вони відбувалися з порушенням чинного законодавства. Однак він і надалі виконує функції голови цього ОСББ і продовжує ошукувати мешканців будинку.

Також, варто зазначити, що вперше на прохання адвокатів Богунський суд відмовив у перевірці документації ЖБК “Космос”, але на повторне прохання був наданий дозвіл на перевірку документації, хоча за законом України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” копії документів мали бути надані за першою вимогою мешканців будинку, яку було оголошено раніше ніж справа дійшла до суду.

“ОСББ «Космос-1971» (колишній ЖБК «Космос») у певному сенсі монополізував питання вартості своїх послуг у близько тридцяти будинках по місту Житомир. Непрозора діяльність об’єднання, судові позови, невдоволені мешканці – це слова, з якими сьогодні у багатьох асоціюється ОСББ «Космос-1971». Наразі частина будинків відділилася від «Космосу» і утворила власні об’єднання. Зі слів мешканців таких будинків, вони не змогли далі витримати свавілля з тарифами та невиконання «Космосом» своїх прямих функцій. Тому, слідство у кримінальному провадженні стосовно ОСББ «Космос-1971» має проходити у чіткій відповідності до норм КПК України, під пильним оком громадськості”, – зазначив Сергій Касянчук, помічник Дмитра Добродомова.

Крім того, членам ініціативної групи погрожували фізичною розправою та надходили листи з погрозами подачі до суду за псування ділової репутації ОСББ. Після всіх судів, ініціативна група вирішила прозвітувати про хід розслідування перед мешканцями будинку, через що, голову ініціативної групи принижували перед мешканцями будинків.

Ініціативна група спільно з активістами Житомирського осередку “Народного контролю” буде звертатися до мера міста з питанням вирішення ситуації щодо подальшого функціонування ОСББ.