Бутафорна реформа: як старі кадри залишаються у новій поліції

У серпні 2015 року у Львові нові українські поліцейські складають присягу на вірність українському народові. Нових службовців в нову поліцію відбирають ретельно.  Та, як завжди, не вистачає кадрів, тому у нову поліцію повертаються старі «міліціонери». Щоправда, повернення непросте – у містах проводять переатестацію, яка апріорі хороше вирішення викорінення у правоохоронних органах старих міліцейських «псів». До переатестації залучають громадських активістів. Але роки служби у лавах правоохоронних органів навчили, як обійти закон.

Тому ЗМІ, які раніше майоріли новинами про реформу і переатестацію, рясніють заголовками «Поліцейського спіймали на хабарі».

«На жаль, переатестація лише ззовні виглядала достатньо прозорою. Я дізнавався, і вона не відбулась за тими правилами, за якими вона задумувалась. Тут треба розуміти, що в самій системі потрібні кардинальні зміни», – каже нардеп Дмитро Добродомов.

Та змінити ситуацію з правоохоронними органами в Україні можна лише комплексно. Жодна переатестація не допоможе, якщо звільнені міліціянти знатимуть, що завжди можна повернутися на службу через продажні суди чи «договорняки».