Це – мінус луцькій владі, – Данильчук про історико-архітектурний план

У Міністерстві культури виявили понад 10 порушень під час розгляду історико-архітектурного опорного плану Луцька.
Про це повідомив керівник фракції «Народний контроль» Павло Данильчук під час засідання 49 сесії Луцькради 29 листопада.

«Колеги, це, насправді, усім нам – мінус. Мінус – теперішньому керівництву, мінус – двом попереднім каденціям через те, як ми бездарно ставилися до питання затвердження історико-архітектурного плану. У Мінкульті виявили понад 10 порушень в документації опорного плану, з яким пішли представники міської влади. Я вас прошу, керівництво міста, звернути увагу і виправляти цю ситуацію разом», – зазначив Павло Данильчук.

Як відомо, 28 листопада науково-методична рада з питань охорони культурної спадщини Мінкультури не погодила проектну документацію історико-архітектурного опорного плану Луцька та виявила ряд порушень.

Громадська активістка Тетяна Лишневець написала на своїй сторінці у Facebook основні порушення, через які відхилили опорний план.

Зокрема, рішення Луцькради про виділення бюджетних коштів на коригування генерального плану не є підставою для розробки «опорника»; розгляд питання про ІАОП Луцька при наявності генерального плану 2009 року підтверджує факт порушення чинного; 1971 року був розроблений ІАОП Луцька, який нібито був таки погоджений Держбудом, ця робота не врахована при розробці сьогоднішнього проекту; наявний генеральний план Державного історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» є нелегітимним; топогеодезична підоснова ІАОП, яку розробники отримали в МР не відповідає чинним вимогам до містобудівних документів; за 9 років (з моменту ухвалення генплану) у Луцьку не з’явилося жодної пам’ятки; відсутня археологічна експедиція; межі Державного історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» повинні бути визначенні; у Луцьку відсутній кваліфікований містобудівний нагляд.