Це порушення Конституції, – Мовяк про платне навчання для дітей із сіл

Управління освіти Луцькради хоче встановити плату за надання освітніх послуг у закладах дошкільної, загальної середньої освіти комунальної форми власності для батьків, діти яких не зареєстровані в місті Луцьку.
Обговорення відповідного проекту рішення відбулося сьогодні, 22 листопада, під час засідання освітньої комісії Луцькради.
За словами начальника управління освіти Зіновії Лещенко, у новому «Законі про освіту» є така фабула, що з 1 січня 2019 року гроші мають ходити за дитиною. Відтак, за дорученням міської влади розробили положення.
Як повідомила чиновниця, у школах міста Луцька з сусідніх сільських громад навчається 2433 учні, а також 490 дітей відвідує дошкільні навчальні заклади.
Плата за надання освітніх послуг у школі становитиме 21,58 грн на місяць (без урахування витрат на харчування) та 51,40 у садочках (враховане харчування).
Натомість член комісії, депутат від «Народного контролю» Анна Мовяк виступила категорично проти такої ініціативи.

«Ми не можемо на громадян перекладати цю оплату. Це порушення статті 53 Конституції України, де говориться про безоплатність початкової та середньої освіти. Звісно, не йдеться про приватні школи. Людина може вільно обирати заклад, де навчатися», – заявила обраниця громади.

Вона додала, що у проекті рішення не йдеться про міжбюджетне фінансування, лише говориться про фінансування батьками.
Втім, більшість депутатів підтримала проект, який винесуть на розгляд сесії міської ради.