Через недофінансованість медицини лікарям загрожує невиплата зарплат за листопад-грудень, – Мусій (+ відео)

Грошей для виплати зарплат лікарям за листопад-грудень у місцевих бюджетах немає.

Про це в ефірі телеканалу «РАДА»  повідомив депутат «Народного контролю», заступник голови Комітету ВРУ з питань охорони здоровʼя Олег Мусій.

«Якщо Уряд терміново не знайде кошти і МОЗ не забезпечить цю субвенцію, то будуть величезні проблеми із виплатою зарплат медикам вже у цьому році. Якщо ж говорити про Бюджет-2017, то у ньому зарплатні субвенції взагалі не передбачені. А заплановане збільшення фінансування медицини на 2 мільярди підуть на закупівлю ліків закордоном», – констатував нардеп.

Він зауважив, що при збільшені загальних видатків бюджету у наступному році на 17%, охорону здоров’я чекає підвищення лише на 6%.

«А де ще 10% поділися? Окрім того, в проекті державного кошторису закладена катастрофічна норма, за якою на місцеві бюджети перекладають оплату комунальних послуг, електроенергії та технічних видатків усіх закладів охорони здоров’я», – повідомив Мусій.

За його словами, без додаткових субвенцій місцеві бюджети не витягнуть таких видатків, що вкрай негативно вплине на надання медичних послуг.

«Ми проти такого формулювання бюджету, і чекаємо на його обговорення. Але наразі я особисто, Комітет з питань охорони здоров’я не готові голосувати за такий бюджет», – наголосив він.

Нагадаємо,  «Народний контроль»  наполягає на забезпеченні фінансування охорони здоров’я на рівні не менш, аніж 3% ВВП, а також на збереженні фінансування з держбюджету видатків на утримання професійно-технічних училищ.

Фото: УНІАН