dmytro

Через політичні ігри Державне бюро розслідувань повноцінно запрацює не раніше осені, – Добродомов

Від учора, 1 березня, попри запевнення Генеральної прокуратури, усі слідчі дії по суті заблоковані. Зокрема, й у розслідуваннях справ Майдану та корупційних афер топ-чиновників.

Про це заявив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов під час ефіру «Шустер LIVE».

«Лише за день слідчі отримали десятки відмов судів приймати клопотання від прокуратури, які з 1 березня залишилися без будь-яких процесуальних повноважень. Це результат гальмування створення Державного бюро розслідувань. Закон є, а Бюро – нема!», – пояснює парламентар.

Він наголосив, що своєчасне утворення Бюро відверто гальмувалося – ГПУ, Кабміном. Урешті ухвалений Закон про ДБР аж 52 дні перебував на підписі у Президента.

«Коли стало очевидним, що Бюро не зможе запрацювати на початок весни, Комітет ВРУ із питань законодавчого забезпечення і правоохоронної діяльності рекомендував відтермінувати створення ДБР на 1 вересня. Утім  ВРУ так  і не ухвалила відповідний законопроект (№ 4099). Чому – і досі загадка», – говорить Добродомов.

На його думку, у ситуації, що склалася,  форсувати вирішення проблеми уже нема сенсу, адже у будь-якому випадку Бюро повноцінно запрацює не раніше осені.

«Було достатньо часу, щоб вирішити всі слизькі моменти у цьому питанні. Утім, замість вчинити логічно, наша влада просто робить вигляд, що ніби то виконує вимоги ЄС. У результаті ж, ми отримаємо величезний провал у  резонансних розслідуваннях. Тож можна припустити, що певні зацікавлені особи саме цього і добивалися», – додав Добродомов.

Довідка

Державне бюро розслідувань акумулює усі слідчі функції й займатиметься боротьбою з організованою злочинністю, злочинами високопосадовців, що не післідні НАБУ, правоохоронців (Нацполіції, НАБ та прокуратури) і суддями розслідуванням справ щодо тероризму й вбивств.

Усе, що пов’язане з тероризмом і організованою злочинністю, буде парафією саме ДБР. Те ж саме стосується порушень найвпливовіших людей країни: Президента, депутатів, міністрів, суддів, прокурорів, міліціонерів й інших чиновників вищого ешелону.

Окремо вказано, що всі злочини, за які передбачене довічне ув’язнення, – також у компетенції ДБР.

Ще один особливий напрямок нової структури –  розслідування катувань і жорсткого поводження з боку силових структур – міліцією, прокуратурою, СБУ та Антикорупційним бюро.

Нове Бюро буде боротись з корупцією в новоствореному Національному антикорупційному бюро.