Через роботу автомийки біля дому родина у Чернівцях скаржиться на здоров’я

Родина Клюцанів, що мешкає на вул. Гагаріна у Чернівцях, уже чотири місяці потерпає від сусідства із приватною автомийкою. Шуми, котрі доносяться від карчерів, не дають спокою ні вдень, ні вночі. За допомогою люди звернулися до «Народного Контролю».

Автомийка на вулиці Гагаріна запрацювала у лютому.

«Божевільний дім: ростійні монотонні шуми карчерів, –  описує ситуацію  Оксана Клюцан.  – Ми стали роздратовані, розмовляємо на підвищених тонах. Такого сусідства нікому не бажаю: ані друзям, ані ворогам».

Як розповів Юрій Клюцан, щойно на автомийку приходять інспектори із перевіркою, у карчерах зменшують тиск, відтак шум не такий голосний.

 Експерти, до яких звернувся «Народний Контроль», підтвердили: шум такого рівня, в якому проживає родина, справді може викликати проблеми зі здоров’ям.

 «При постійному шумі можуть виникати проблеми зі слухом. Також він впливає на ендокринну і травну системи – це і дистонія, і стресові ситуації. У людини виникають порушення сну», – прокоментував в. о. начальника головного управління Держсанепідемслужби в Чернівецькій області В’ячеслав Чернявський.

Власник автомийки, приватний підприємець Сергій Баранюк відмовся від розмови із журналістами «Народного контролю». А його представник, юрист Денис Марчук заявив,  що клієнт працює на законній основі, має всі дозвільні документи. Також він заперечує, що донедавна автомийка працювала цілодобово. Це при тому, що родина має зафіксовані виклики міліції у нічний час, відзняте аматорське відео.

Тим часом Оксана Клюцан серйозно хвилюється за здоров’я 15-річного сина.

«Я вчора спілкувалася по «Фейсбуку» з паном мером. Запитала його, як би він відреагував, як батько, а не як владник, якби його дитина приходила вночі зі слізьми на очах і сказала, що вона не може спати, – каже пані Оксана. – Він відповів, що він все почув».

Справді у міській раді уже створили спецкомісію, яка вивчає ситуацію.  Як пообіцяв «Народному Контролю» заступник міського голови Чернівців Георгій Леонтій, автомийка більше не працюватиме уночі. Власне, це єдине, чого можуть добитися міські урядники.

Через два тижні «Народний Контроль» перевірить, чи припинила автомийка роботу у нічний час.