Через тендерні війни студенти університету Шевченка семестр чекали на студквитки

Через  тендерні війни між фірмами-конкурентами студенти Київського національного університету ім. Тараса Шевченка майже семестр навчались без студентських квитків та не могли користуватися пільгами. Зараз за цим фактом відкрито кримінальне провадження.

Про це повідомив секретар Антикорупційного комітету ВРУ, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов із посиланням на відповідь на його депутатський запит до Нацполіції.

«Мене особисто обурила ситуація, що восени склалася в одному із найпрестижніших університетів країни: через розбірки конкурентів потерпіли студенти: без документів, що підтверджують їхній статус, вони цілий семестр не могли скористатися належними їм пільгами. Очевидно, що цей випадок вимагав реакції правоохоронців – тож я звернувся із запитом до Нацполіції», – говорить парламентар.

За його словами, ситуація із чотиримісячною затримкою видачі студентських квитків виникла з кількох причин.

«Як розповіли студенти, що провели власне розслідування, адміністрація університету неправильно вирахувала кількість абітурієнтів перших курсів магістратури: замовили 5 тисяч студквитків замість необхідних 7 тисяч. Тож виникла необхідність провести  додаткові закупівлі», – пояснює Добродомов.

Натомість звична тендерна процедура, яку провели ще у вересні, перетворилася на битву конкурентів, що продовжилася навіть після конкурсу.

Право виготовити додаткову партію студквитків здобув ТОВ «Макрохем-Україна», утім так і не виконало замовлення, заявивши, що роботу блокує підприємство-конкурент, який програв тендер, ПрАТ «НДІ ПІТ».

«Саме ця фірма володіє винятковим доступом до Єдиної державної електронної бази з питань освіти, що дозволяє їй як абсолютному монополісту контролювати ринок випуску студентських квитків. Цікаво, що співзасновником «НДІ ПІТ» є ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут Михайло Згуровський. Вочевидь, він має «непогані» стосунки із Міносвіти, якщо зумів вибити для своєї фірми монопольні умови роботи», – говорить Добродомов.

У ПрАТ «НДІ ПІТ» заперечують звинувачення на свою адресу. Утім факт: університет розірвав угоду із переможцем тендеру та передав замовлення конкуренту.

Зараз відкрито кримінальне провадження за фактом привласнення, розтрати майна та зловживання службовим становищем.

«Але оцінку мають дати не лише правоохоронці, а й Міносвіти, яке допустило монополіста на ринок, що приносить непоганий прибуток: вартість студентського квитка становить 72 гривні, тоді як виготовлення найдорожчої банківської картки ­– не більше 34 гривень!», ­­– коментує Добродомов.

На думку парламентаря, аби навести порядок на ринку, Міносвіти потрібно пришвидшити процес децентралізації виробництва студквитків, як то вже є із дипломами, коли кожен університет отримав право друкувати дипломи за власним дизайном та із можливістю самому обирати друкарню.

1234