сюжет № 23 заправка Черкаси я надеюсь последний вариант @ EX.UA - Google Chrome 2015-07-15 13.53.34

Черкаcці скаржаться на роботу газової заправки поряд з будинками

Мешканці будинку на вул. Піонерська, 17 у Черкасах живуть, немов на пороховій бочці, адже через дорогу розташували цілодобову газову заправку. Люди телефонували у міську раду, щоб з’ясувати, чи на законних умовах працює заклад. Відповіді не дочекались, тому звернулись по допомогу до активістів «Народного контролю».

Пані Раїса розповідає, що від її дому до заправки немає навіть п’яти десяти метрів. Додає – таке сусідство шкодить і здоров’ю, і сну.

«Ця газова заправка – навпроти моїх вікон: відчиняєш вікна і всю ніч слухає гул. Запах газу постійно заносить у житло», – розповіла жінка.

Журналісти «Народного контролю» зателефонували представнику орендаря земельної ділянки, де встановили газову заправку. Той від коментарів  відмовився.

Люди переконані, що заправка не може бути розташована так близько від житлових будинків. Це «Народному контролю» підтвердив і юрист.

«Мають бути чітко дотримані вимоги інструкції із пожежної безпеки, які передбачають чіткі відстані від об’єктів. Для житлових громадських будинків відстань залежно від виду станції має становити від 50-ти до 80-ти метрів, до місць масового перебування людей – від 40 до 150-ти метрів. Тож у цьому випадку можлива перевірка суб’єкта з боку повноважених інстанцій, а саме управління ДСНС у встановленому законом порядку», прокоментував юрист Олександр Мазур.

Земельну ділянку здали в оренду Комунальне підприємство «АТП Черкаської обласної ради», тому журналісти «Народного контролю» відправились до директора АТП з вимогою, щоб перевірку підприємця почали вже найближчим часом. У АТП кажуть, що над цим вже працює спеціальна комісія і якщо заправка справді загрожує безпеці мешканців, то змусять власника її демонтувати.

«Ця газово-заправочна станція працює уже третій місяць, вся процедура щодо розміщення цієї заправки витримана, згідно законодавства були проведені усі роботи. Але близько місяця тому ьула скарга від мешканців дому Піонерська, 17 щодо того, що газова станція шумно працює. Ця інформація була доведена до орендаря і буквально за три дні ця несправність була усунута. На сьогодні в орендаря триває перевірка, у разі виявлення якихось порушень розірвемо із ним договір»,  – пообіцяв директор АТП Черкаської обласної ради Володимир Канівець.

Чи бути заправці в центрі міста, скільки триватиме перевірка і якими будуть її результати, журналісти «Народного контролю» відстежуватимуть до кінця.