Чиновники бояться невиконаних обіцянок, – Яринич

Про здобутки, реалії та перспективи Чернівецького осередку «Народного контролю» розповів його лідер Михайло Яринич.

– Як довго працює осередок «Народного контролю» у вашому регіоні? В яких напрямках розвиваєте роботу?

– «Народний контроль» з’явився у Чернівцях уберезні минулого року. Чесно кажучи, коли організовували такий проект на Буковині, то з однодумцями побоювалися, чи сприймуть люди такий формат роботи – контроль за владою, допомога у вирішенні проблем через телевізійний проект. На той час це було новаторством – зазвичай, журналісти виступали лише як посередники, котрі передавали інформацію. Ми ж запропонували зовсім інше – журналісти «Народного контролю» працюють як громадські активісти, вони орієнтовані на результат – вирішення конкретних проблем.

Ми почали боротися не зверненнями чи запитами, а за допомогою камери та мікрофону. Згодом побачили, що такий метод дієвий – чиновники бояться розголосу, а особливо – власних невиконаних обіцянок. Так ми почали свою боротьбу проти корупції та бездіяльності влади. Беремось як за складні справи, так і за зовсім, здавалось, дрібні – невідремонтовані проїзди, відкриті люки тощо. Часом здається, що то дрібниці, але людям дійсно потрібна допомога, адже чиновники роками ігнорують ось такі «дрібні» звернення.

Ми познайомились із десятками чернівчан, які роками жили у холодних квартирах, без води чи з затопленими підвалами. І це проблеми, які треба вирішувати.  Це те, чим ми також займаємося.

– Чого вже вдалось досягти за цей час?

– Більш як за рік роботи, ми добилися багатьох змін та зрушень. Чи не найбільшими нашими досягненнями є відновлення ремонтних робіт на важливих об’єктах – мосту у Червоній Діброві та дороги у селі Михальча. Роботи тут були призупинені, через що мешканці кількох сіл практично втратили зв’язок із зовнішнім світом. Ще один важливий результат – зупинка неякісного ремонту дороги у Малому Кучурові. Там була порушена технологія асфальтування, через що виділені на ремонт кошти були просто «втоплені в багнюці».

– Знаємо, що у Чернівцях уже тривалий час працює депутатська приймальня лідера «Народного контролю» Дмитра Добродомова. З якими питаннями переважно приходять люди?

– Поруч із журналістами прийом громадян ведеться і в депутатській приймальні лідера «Народного контролю» Дмитра Добродомова. Наші помічники зустрічаються з людьми по вівторках та четвергах. Питання, з якими звертаються мешканці, – це переважно проблеми, вирішення яких затягується роками, і ті, які неможливо владнати на місцевому рівні. До прикладу, нещодавно до нас звернулася громадянка зі скаргою на роботу НКРЕКП. Справа справді складна, тому для її вирішення плануємо залучити спеціалістів вищого рівня.

– А як записатися на прийом?

– Попередньо записуватися не потрібно. Приймальня працює щовівторка та щочетверга з 10:00 до 17:00 за адресою: Чернівці, вул. Головна, 27/13.

– Як чернівчани сприймають події на головній «політичній арені» країни?

– Прості люди живуть своїм життям – вони вже давно перестали сподіватися на допомогу «згори». Те, що вони бачать у новинах центральних ЗМІ, викликає у людей лише негатив. Разом із тим, довіра до місцевих депутатів у чернівчан вища. Якщо мешканці округу бачать, що їхній депутат дійсно працює на благо людей, вони йдуть йому на зустріч – допомагають спільними зусиллями вирішувати нагальні проблеми міста.

– Які ставите завдання перед собою та осередком «Народного контролю» на майбутнє?

– У майбутньому ми плануємо налагодити максимально ефективну співпрацю з місцевими активістами. «Народний контроль» надаватиме підтримку для їхньої громадської діяльності, залучить журналістів до ще ширшого висвітлення та вирішення проблем на рівні Чернівців. Подібна схема дозволить ефективно використовувати ресурси, які є у активістів, та можливості, які маємо ми. Крім того, ми вже зараз розвиваємо мережу однодумців, щоб добитися якомога сильнішого громадського тиску на владу та чиновників задля вирішення різноманітних проблем та забезпечення законних прав громадян. Ну а депутати Чернівецької міської ради від «Народного контролю» і надалі продовжуватимуть відстоювати інтереси простих людей у сесійній залі.