Чиновники бояться показувати свої громадянства, а влада не хоче це помічати, – Добродомов

«Народний контроль» звернувся до МЗС, СБУ, Мін’юсту та ЦВК щодо перевірки та контролю наявності подвійних громадянств у державних службовців.

Про це повідомив лідер «Народного контролю», народний депутат Дмитро Добродомов.

«Я направив звернення до усіх міністрів та їх заступників з проханням надати інформацію щодо наявності у них подвійного громадянства та вказати дату набуття українського громадянства. Жодних чітких відповідей вони не дали. Типові відписки  про те, коли вони отримали український паспорт. Крім того, я звернувся до посольств Ізраїлю, Канади, США та Великої Британії, щоб дізнатися, чи мають наші чиновники їхнє громадянство. На жаль, вони не мають права надавати подібну інформацію», – зазначив парламентарій.

За його словами, міністри також посилаються на ч.5 9 ЗУ «Про центральні органи виконавчої влади», відповідно до якої посади першого заступника міністра та заступників міністра належать до політичних посад, на які не поширюється трудове законодавство та законодавство про державну службу.

«Окрема історія з в.о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун, яка так і не повідомила про наявність громадянства США. До неї направив три звернення, на які жодної чіткої відповіді так і не отримав. Хочу нагадати, що питання громадянства є дуже відповідальним, адже люди, які мають допуск до державної таємниці та займають посади з підвищеним корупційним ризиком, не мають права бути громадянами інших держав, окрім України», – додав Добродомов.

«Народний контроль» категорично проти подвійного громадянства. Лідер партії Дмитро Добродомов став співавтором законопроекту (№6658) щодо посилення контролю громадян, які бажають зайняти державні посади.