Чиновників-хабарників потрібно позбавити права виходити під заставу, – Матківський

У «Народному контролі» наполягають, що право виходу під заставу для чиновників, яких затримали за хабарництво, треба обмежити.

Про це під час брифінгу в Українському домі повідомив депутат між фракційного об’єднання «Народний контроль» Богдан Матківський.

«Ми маємо чимало прикладів, коли проти топ-корупціонерів порушуть кримінальні справи, декого з них навіть показово затримують. А потім, за смішні, у порівняні з нанесеною шкодою, суму – відпускають під заставу. Далі роками тягнеться слідство, і за гратами так ніхто і не опиняється», – констатував він.

Виправити цю ситуацію можна, ухваливши законопроект №5159 (щодо удосконалення положень у частині запобігання корупції та недопущення випадків уникнення кримінальної відповідальності), ініціаторами якого виступили депутати міжфракційного об’єднання «Народний контроль» – Дмитро Добродомов, Олег Мусій, Богдан Матківський та Андрій Антонищак.

«Розроблений нами законопроект пропонує посилити відповідальність за хабарництво і незаконне збагачення та заборонити вихід під заставу за корупційні та інші тяжкі злочини, як-от розбій, найманство, геноцид», – констатував Матківський.

Підтримують законопроект і на місцях: «Ми бачимо просто знахабнілих чиновників. І за умов, коли влада бездіяльна – привити їм страх перед законом ми можемо лише посиливши кримінальну відповідальність за корупцію», – зазначає голова Черкаського осередку  «Народний контроль» Олександр Галкін.

Депутат Тернопільської міськради з фракції «Народний контроль» Вікторія Шараськіна також наголошує, що в чинному кримінальному законодавстві має бути закріплено адекватність злочину і покарання.

«Інакше корупціонери «розберуть» країну на «запчастини», і як би радикально не звучало слово «довічне» ув’язнення – зараз варто йти на такі кроки, особливо враховуючи, що навіть на війні деякі спритні «чинуші» навчилися заробляти», – констатувала вона.

За словами лідера «Народного контролю» Дмитра Добродомова, посилення кримінальної відповідальності за ТОП-корупцію разом зі створенням Антикорупційного суду буде логічним продовженням розпочатих антикорупційних реформ.

Нагадаємо, законопроект № 5159, яким пропонується карати за хабарництво довічним ув’язненням – отримав позитивні висновки в НАБУ та Антикорупційній прокуратурі, та вже рекомендований до розгляду Комітетом ВРУ з питань запобігання корупції.