Данильчук пропонує звести пам’ятник Бандері на місці погруддя комуністу Бойку

Очільник «Народного контролю» Волині, депутат Луцької міської ради Павло Данильчук ініціює змінити місце розташування пам’ятника Степану Бандері у Луцьку. Він вважає, що монумент провіднику ОУН варто звести на вулиці Лесі Українки, 24, де нині розташований комуністичний пам’ятник Степану Бойку.

Павло Данильчук подав відповідні проекти рішення на сесію Луцькради, яка відбудеться 30 березня.

«Вісім років минуло з часу прийняття рішення міською владою щодо встановлення пам’ятника Степану Бандері у Луцьку. Проте, через невдало обране місце та обмежене фінансування, ініціатива не реалізована до цього часу. Високий рівень невдоволення жителів міста викликало саме місце встановлення пам’ятника – поряд із РАЦСом на проспекті Соборності, 18», –  ідеться у проекті рішення.

Павло Данильчук вважає, що пам’ятник Степану Бандері варто розмістити у центральній частині Луцька – на вулиці Лесі Українки, 24, яке є доступним для відвідування туристів, гостей міста, а також зручним для проведення національно-патріотичних заходів.

Таким рішенням, переконаний депутат від «Народного контролю», звільниться суспільство від впливу комуністичної ідеології у вигляді пам’ятника Степану Бойку.

Згідно із Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», секретар Волинського окружного комітету комуністичної партії Західної України Степан Бойко підпадає під дію декомунізації. Демонтований пам’ятник можна передати у музей як експонат.