Данильчук просить надати садибі на Ярощука статус пам’ятки

Історичний будинок на вулиці Ярощука, 12, у Луцьку спробують включити до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини місцевого значення.

Керівник фракції «Народний контроль» Павло Данильчук звернувся до міської ради з відповідною ініціативою.

Врятувати садибу вимагають небайдужі лучани. Була створена петиція, яка зібрала 251 підпис. https://e-dem.in.ua/lutsk/Petition/View/1108

У міській раді повідомили, що підготують документацію про цей будинок (облікову картку, історичну довідку та акт технічного стану об’єкту) та направлять в управління культури ОДА.

Якщо буде позитивне рішення науково-методичної ради, то садибу включать до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Потім пакет документів буде переданий Міністерству культури України, яке прийме рішення, чи включати об’єкт до реєстру пам’яток місцевого значення.

«Вказаний будинок дійсно є зразком садибної архітектури Луцька міжвоєнного періоду та пов’язаний із життям та діяльністю відомих історичних осіб міста, тобто володіє критеріями, які дають підстави на включення його до програми обліку об’єктів культурної спадщини на 2019 рік», – йдеться у листі.

Водночас у міській раді інформують, що будинок був приватизований у 2000 році. Розпорядження про це підписав міський голова.