Данильчук: Так звана африканська чума у Цуманській пущі – це схема для віп-полювань

У Ківерцівському районі на окремій території національного парку «Цуманська пуща», яка у користуванні мисливської організації «Горинь», зафіксували нібито перший у 2019 році випадок африканської чуми свиней.
Втім, керівник «Народного контролю» Павло Данильчук висловив сумніви з приводу цієї інформації. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. На його думку, це можлива схема прикрити полювання на території природо-заповідного фонду.
Зокрема, він назвав ряд неточностей у поширеній новині прес-службою Ківерцівської РДА про те, як боротимуться з африканською чумою.
1. Невідомо, чи справді знайшли мертву тварину саме на території, яка є в оренді ГО ТМР «Горинь».
2. Немає підтвердження спалаху вірусу АЧС (африканської чуми) на вказаній території.
3. Вкотре порушується інструкція боротьби з вірусом АЧС, адже зона зараження – це зона географічна, а не господарська. У цьому разі чомусь саме визначено лише господарську зону мисливських угідь «Горинь», що скандально отримали оренду на території Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща».
4. «Туші відстріляних диких свиней, в зоні захисту, хоронити без проведення досліджень» – це означає, що там будуть стріляти протягом періоду оголошеного карантину і в яких місцях можливі захоронення рештків – невідомо!

«Мій особистий висновок – це схема прикрити та закамуфлювати майбутні масові віп-полювання на території природо-заповідного фонду. ГО УТМР «Горинь» разом зі схожою структурою «Легіон» вже другий рік, як отримали ці заповідні території для ведення мисливського господарства, але без права там полювати і всіх у цьому запевняв лобіст цього питання – в.о. керівника державної лісової агенції В. Бондар», – резюмував він.