Депутат вимагає «забрати» готівку з луцьких маршруток

У Луцьку наступного року планують запровадити автоматизовану систему оплати за проїзд. Відповідну ініціативу обговорили під час засідання бюджетної комісії міськради сьогодні, 19 вересня.
На думку керівника фракції «Народний контроль» Павла Данильчука, дуже важливо, щоб система оплати за проїзд була уніфікована для усіх видів громадського транспорту.
Водночас депутат переконаний, що необхідно виключити повністю готівкову оплату та розширити питання функціональності валідаторів.

«Готівку необхідно забрати, щоб не було зловживань. І важливо, щоб валідатор не був лише як банківський термінал, а міг зчитувати і картки, якими забезпечать пільговиків. Також, щоб була можливість придбати у відповідних місцях квитки для разових поїздок», – запропонував Данильчук.

Не менш важливим, на його думку, є контроль за обігом коштів з боку управління.
Начальник управління транспорту та зв’язку Володимир Степанов повідомив, що планують укласти тристоронній договір: виконком, оператор, перевізник.

«У цьому договорі передбачається, що оператор нам забезпечить інформацію про обіг коштів у режимі онлайн. Ми можемо зайти і побачити, скільки коштів надійшло у конкретний день», – сказав посадовець.

Як стало відомо, загальний обсяг фінансування, необхідний для реалізації програми – 48 мільйонів 500 тисяч гривень.