Депутати «Народного контролю» зареєстрували проект Постанови про повторний розгляд Резолюції недовіри Уряду

Проект Постанови про скасування результатів голосування за Резолюцію недовіри Уряду та її новий розгляд згідно із регламентом зареєстровано у Парламенті.

Ініціаторами проекту постанови виступили депутати міжфракційного об’єднання «Народний контроль» Дмитро Добродомов, Олег Мусій, Богдан Матківський та Андрій Антонищак.

Текст документу вже опубліковано на сайті ВРУ під реєстраційним номером 4092.

У пояснювальній записці до документу зазначається, що голосування за Резолюцію недовіри КМУ, яка передбачає відставку Уряду, відбулося із грубими порушеннями вимог Регламенту ВРУ – зокрема, статей 231 та 232, а тому рішення про те, що вказаний проект не набрав голосів, не може вважатися законним.

Зокрема, на думку авторів постанови, Резолюція не була розглянута комітетами, як того вимагає Закон про регламент. Окрім того, вже після голосування деякі народні депутати звернулись до головуючого та Апарату Верховної Ради із заявами про те, що під час розгляду питання їх картки не спрацювали.

З огляду на це, переконані у «Народному контролі», голосування за Проект Резолюції недовіри Кабінету Міністрів України потрібно скасувати і провести повторний розгляд цього питання з дотриманням процедур, передбачених регламентом.

«Парламент ще має можливість показати, що служить народу, а не олігархам. Є всі правові підстави повернутися до розгляду питання про відставку Уряду. Єдина можлива перепона – це договорняки «нової влади» і «старого режиму»», – констатував Дмитро Добродомов.

Ініціатори постанови зазначають, що реєстрація документу вдалась не без опору, але тепер проект Постанови про повторний розгляд питання щодо недовіри Уряду зареєстрований і має бути розглянутий регламентним Комітетом ВРУ.

 «Ми вимагаємо якнайшвидшого розгляду цієї постанови Верховною Радою. Ухвалення цього документу – останній шанс змити із себе ганьбу для тих, хто не проголосував за зміну Уряду. Розгляд нашої Постанови, стане ще одним лакмусовим папірцем для Президентської фракції, інших парламентарів та і власне самого Президента – вони з українським народом чи з продажними олігархами. Момент істини і визначення настав», – зазначає Олег Мусій.

Богдан Матківський закликав депутатів-АТОшників згадати про побратимів, що лишились на фронті.

«Поки наші хлопці на передовій стримують наступ зовнішнього ворога, наш обов’язок тут, у Києві, не дати внутрішньому ворогу розбазарити країну. Тому звільнити Уряд, який, замість проведення реформ, проводить антинародну політику – це справа нашої совісті, а не просто голосування», – підсумував він.

Нагадаємо, проект постанови зі схожим змістом у середу, 17 лютого, також намагалися зареєструвати депутати Олена Сотник та Ігор Луценко. Проте канцелярія ВРУ відмовила їм належно не аргументувавши своє рішення.

1234

sotnyk