Депутати пропонують спростити умови працевлаштування в Україні для потенційних іноземних інвесторів

Щоб покращити інвестиційний клімат, народні депутати пропонують зменшити бар’єри для працевлаштування та проживання іноземців, котрі інвестують в Україну.

Відповідний законопроект №4541 «Щодо скасування реєстрації іноземних інвестицій та внесення змін в правила працевлаштування та тимчасового проживання іноземців», співавтором якого є лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету Дмитро Добродомов, уже зареєстрували у ВРУ.

На думку Добродомова, ініціатива дозволить залучати більшу кількість інвесторів до роботи в Україні, адже дасть змогу іноземцям, які не працевлаштовані на підприємстві, отримувати посвідки на тимчасове проживання в Україні.

«Сьогодні  процедура реєстрації для іноземних громадян триває невиправдано довго – від 45 до 55 днів. Окрім того, потрібно зібрати понад 24 документи, «відвідати» більше 10 установ. Вочевидь, така бюрократія лише відлякує потенційних закордонних інвесторів», – пояснює парламентар.

Натомість, за його словами, запропоновані зміни удвічі скоротять перелік документів для оформлення дозволу на працю.

«Потрібно буде подати лише заяву, копію паспорту, фото і копію проекту трудового договору з іноземцем, засвідчену роботодавцем», – резюмує ініціатор закону.

Фото: global-ukraine-news.org