Депутати створять тимчасову контрольну комісію для розслідування «крадіжки століття» комунального майна Львова

Депутати Львівської міської ради створять тимчасову контрольну комісію, аби з’ясувати, яким чином десятки комунальних приміщень у Львові перейшли у власність приватних осіб. Зокрема вони хочуть перевірити, чи досі існує механізм, за яким аферисти відчужили комунальне майно, та усунути його. Про це ZAXID.NET повідомив депутат ЛМР Валерій Веремчук.

«Нещодавно львів’яни дізнались, що у якийсь спосіб десятки комунальних приміщень перейшли у приватні руки. За словами фахівців, це – перша така масштабна крадіжка комунального майна в Україні, тобто це – безпрецедентний випадок, – сказав Валерій Веремчук. – Поліція веде своє розслідування, юристи міської ради також судяться за майно. Але ми хочемо встановити, чи досі існує такий механізм, у який відбувалась перереєстрація. Тобто, чи зараз хтось інший у такий самий спосіб не привласнює собі нерухомість, чи взагалі існує досі така можливість».

За словами Валерія Веремчука, пропозицію про створення комісії він висуне на найближчому засіданні сесії ЛМР, яке відбудеться вже у четвер, 18 травня. Він запропонує, щоб до складу комісії увійшли представники усіх партій, які є у міськраді.

«Думаю, в такій ситуації нам варто відкинути політику і депутати різних партій мають об’єднатися», – додав Валерій Веремчук.

Йдеться про нерухомість, про яку ZAXID.NET повідомляв у розслідуванні «Афера століття». Нагадаємо, восени минулого року спеціалісти управління комунальної власності ЛМР виявили, що десятки комунальних приміщень Львова перереєстровані на приватних підприємець Ірину Сандул та Людмилу Малькову. Пізніше ZAXID.NET опублікував детальний опис схеми, за якою шахраї привласнили нерухомість.

Через відчуження приміщень в обласній поліції порушили кримінальне провадження. Цивільні позови до суду скерували і юристи ЛМР. У березні цього року рішенням Галицького районного суду було визнано неправомірну перереєстрацію нежитлового приміщення на пл. Св. Теодора, 5 та повернуто його у комунальну власність. Але, оскільки на той момент на цей об’єкт не було накладено арешту, Ірина Сандул та Людмила Малькова перепродали це та ще одне приміщення ще до того, як рішення набуло чинності.

Однак згодом, рішенням того ж суду в межах кримінального провадження було арештовано 24 приміщення загальною площею понад 2 тис. м2, вкрадені у громади Львова. Як повідомив ZAXID.NET слідчий Тарас Дзьоба, в ході розслідування підтвердились більшість фактів незаконної перереєстрації майна і у поліції у зв’язку з цим підготували підозру для однієї особи у цій справі.

Нагадаємо, депутати «Народного контролю» виявили факт надання недостовірної інформації керівником міського управління комунального майна, яка на сесії заявила, що ГО «Самопоміч» є найкращим платником за оренду приміщень у Львові. Втім, як виявилося, Ще влітку 2016-го організація мала майже річну заборгованість перед містом і передала всю орендовану площу в центрі Львова – 318,2 «квадрати» на пл. Міцкевича, 6/7 – в суборенду політичній партії «Об’єднання Самопоміч».