Діяльність муніципалів не врегульована законодавством, – Данильчук

Керівник фракції «Народний контроль» Павло Данильчук взяв участь у ток-шоу «Протилежний погляд LIVE», де обговорював, для чого потрібна Луцьку муніципальна варта.

За словами депутата, через те, що є прогалина в законодавстві, виникає ряд спірних моментів щодо повноважень співробітників департаменту муніципальної варти, зокрема щодо охорони громадського порядку. Як відомо, закон про муніципальні варти досі не прийнятий.

Натомість очільниця департаменту Юлія Сиротинська відповіла, що їхня діяльність регулюється законом про місцеве самоврядування. Проте у цьому законі не зазначено жодних повноважень щодо охорони правопорядку.

Павло Данильчук зазначив, що охороною громадського порядку займаються поліція, СБУ, Нацгвардія.

«Їх викликає головуючий або депутати, якщо в цьому є потреба», – додав він.

Зазначимо, що останнім часом співробітників департаменту залучають на засідання сесії для охорони. 12 травня були несені останні зміни до регламенту Луцької міської ради, які дозволили представникам муніципальної варти офіційно бути присутніми у сесійній залі.

Разом з тим, існує стаття 19 Конституції України, відповідно до якої будь-які вимоги місцевих органів правочинні лише за умови, що вони прямо передбачені законом.