Для скверу «Кам᾽янка» виготовили екодошку-пам᾽ятку «Сквер – це не смітник»

Сьогодні, у День охорони навколишнього середовища, діти-відвідувачі першої медіатеки на Рясному та депутати з фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук, Ірина Оршак та Михайло Дідух створили пам’ятну екодошку, яку встановлять в новому сквері «Кам᾽янка» на вул. Ожиновій.

Як розповіла ініціаторка створення скверу та організатор акції «Сквер – це не смітник», голова екологічної комісії Ірина Оршак, ідея зробити своїми руками разом із дітьми дошку-пам᾽ятку виникла під час одного з еко-уроків із сортування сміття у медіатеці.

«На нашій дошці ми помістили шкідливі відходи, які люди найчастіше залишають у скверах після свого відпочинку, – пластикова тара, металеві банки з консервів, паковання від соку, ганчірки, жуйки, недопалки, скляні пляшки, навіть підгузки. До кожного виду відходів дали підписи із їхніми термінами розкладання. Подекуди це – століття. Століття шкоди для довкілля», – пояснила Ірина Оршак.

За її словами, дошка має стати постійним нагадуванням для відвідувачів скверу про те, що за собою потрібно прибирати і не сподіватися, що це замість них зробить хтось інший.

«Переконана, що такі дошки варто встановити у всіх скверах і парках Львова. Вони будуть нагадуванням для відвідувачів, що саме ми відповідальні за стан довкілля, за те, чи наші діти гулятимуть у чистому сквері, чи по битому склу, недопалках і зіжмаканих пластикових стаканчиках», – додала Ірина Оршак.