Дмитро Добродомов: Депутати мають виконати Конституцію і голосувати особисто

Сьогодні у першому читанні мають розглянути законопроект щодо накладення стягнення на народного депутата за порушення вимог щодо особистого голосування реєс. номер 1895. Ініціатором та автором даної законодавчої ініціативи виступив народний депутат України з фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Лещенко.

Народний депутат України з  фракції «Блок Петра Порошенка», Секретар Комітету з питань запобігання та протидії корупції Дмитро Добродомов розповів, що в Парламенті вже давно намагаються запровадити особисте голосування депутата, але наразі всі спроби це зробити були нерезультативними.

«Дискусія про персональне голосування депутатів в парламенті має довгу історію. З одного боку, усі депутати обізнані з конституційним положенням про те, що голосувати вони повинні особисто. З іншого – до останнього часу у Верховній Раді нікого не дивувало, коли один депутат протягом десяти секунд, відведених для голосування, встигав натиснути три, п’ять, а то й сім кнопок замість своїх відсутніх колег. Настав час ці традиції зламати, кожен з нас, депутатів, повинен взяти на себе відпо­відальність за делеговані нам громадами повноваження, осо­бисто виконувати їх якісно і професійно та не боятись при цьому публічного контролю з боку громадськості», – сказав депутат

Він зазначив, щоб особисте голосування проходило ефективно, в Регламенті ВР мають бути передбачені стягнення безпосередньо проти депутата, який голосує не особисто.

«Ці стягнення повинні стосуватися як того парламентаря, який незаконно делегував свої повноваження, так і того, хто здійснив голосування за колегу. Покарання має бути реальним, а не ефемерним, як позбавлення зарплатні за прогули, яке колись впроваджувала Рада минулих скликань», – наголошує Дмитро Добродомов

Він розповів, про норми, які передбачають накладення стягнення на народного депутата за порушення вимог щодо особистого голосування.

«Законопроектом передбачається накладення стягнення на народного депутата України, що порушив вимогу щодо особистого голосування. Зокрема, негайне залишення порушником зали засідань, позбавлення народного депутата права брати участь у десяти пленарних засіданнях Верховної Ради, а за кожне повторне протягом поточного скликання порушення вимоги щодо особистого голосування – у двадцяти пленарних засіданнях, також забороняється народному депутату–порушнику займати посади голови, першого заступника, заступника, секретаря комітету Верховної Ради до кінця поточного скликання Верховної Ради», – розповів депутат

Дмитро Добродомов також зазначив, що законопроектом пропонується оприлюднювати рішення про накладення стягнення на народного депутата та здійснення ним фальсифікації результату голосування на офіційному веб-сайті Верховної Ради.