Дмитро Добродомов: Потрібно підготувати якісний закон про Нацполіцію

17 червня на засіданні парламентського правоохоронного комітету при розгляді проекту Закону «Про Національну поліцію» (реєстр. № 2822) було враховано поправку Дмитра Добродомова щодо превенції катувань.

“Ідеться про те, що в разі виявлення катувань кожен поліцейський зобов’язаний негайно вжити всіх можливих заходів для припинення цих дій, – пояснив народний депутат. – Також він обов’язково має доповісти безпосередньому керівництву про факти катування та наміри їх застосування».

 Також поправка передбачає, що у випадку приховування фактів катування або інших видів неналежного поводження поліцейськими, керівник органу протягом доби з моменту отримання відомостей про вищезазначені факти зобов’язаний ініціювати проведення службового розслідування та притягнення винних до відповідальності.

 Дмитро Добродомов переконаний, що такий запобіжник і відповідний контрольний механізм допоможуть додатково забезпечити захист прав людини.

 «Також я  подав ще низку поправок, які мають на меті забезпечити права людини та вдосконалити цей законопроект», – додав Дмитро Добродомов.

 Уже, сьогодні, 19 червня, профільний комітет має продовжити розгляд поправок до зазначеного законопроекту.

 Нагадаємо, 21 травня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект «Про Національну поліцію», за проголосувало 284 обранці.