Дмитро Добродомов: ВРУ має вийти на один законопроект «Про місцеві вибори»

В одному із головних пунктів  коаліційної угоди вказано, що робоча група має внести у Верховну Раду Україну лише один законопроект про місцеві вибори,  Відтак саме цього і потрібно  дотримуватися.

Про це заявив народний депутат України з фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Добродомов в ефірі каналу News one.

«Потрібно було зібрати робочу групу  з усіх представників фракцій коаліції і вийти на один документ. На даний час ми отримали чотири законопроекти, можливо буде внесений і ще п’ятий – від Адміністрації Президента – як компромісний.  В іншому випадку,  якщо Комітети не вийдуть на один спільний документ,  ми і далі будемо ходити по колу. Голосів не вистачить за жоден закон», – сказав Дмитро Добродомов.

Народний депутат вважає, що законодавство про місцеві вибори має бути максимально простим.

«Я нещодавно був у Польщі, де провели експеримент щодо відкритих списків. Спочатку виникла проблема з комісіями, а потім із виборчими бюлетенями, люди заплутались.  В українських реаліях потрібно все максимально спрощувати. Проаналізувавши уважно запропонований робочою групою варіант закону, я  побачив  певні  труднощі, але будемо сподіватися, що вже між першим і другим читанням вони зникнуть. І в результаті ми вийдемо на один законопроект , який би влаштовував усі політичні сили, а, головне, відповідав би коаліційні угоді», – наголосив депутат.

Також  Дмитро Добродомов розповів, що виборча система за відкритими списками унеможливить прийти до влади «грошовим мішкам»

«Коли ми говоримо про відкриті списки – це по суті партійна «мажоритарка», яка унеможливлює «грошовим мішкам», які платили за місце в списку, пройти до місцевих рад.  Такі люди не зникнуть, вони будуть боротися грошима на окрузі, але це вже відповідальність виборців», – додав Добродомов.