Дмитро Сільман взяв участь в обговоренні питання об’єднання територіальних громад навколо Рівного (+відео)

1 червня лідер «Народного контролю» на Рівненщині Дмитро Сільман  взяв участь у зйомках телевізійного проекту «Голос громади» на місцевому телебаченні, присвяченому темі об’єднання територіальних громад.

Під час ефіру як журналістів, так і місцевих мешканців цікавило питання щодо ОТГ поблизу Рівного. А саме – де бачать своє майбутнє прилеглі населені пункти Біла Криниця, Тайкури, Городище, – у об’єднаній територіальній громаді з центром у смт. Квасилів чи у складі міста Рівне.

На превеликий жаль, за словами лідера «Народного контролю» Дмитра Сільмана, дане питання є надто заполітизованим, тому доводиться констатувати низький рівень поінформованості громади щодо процесів об’єднання. У результаті, лунали пропозиції щодо того, аби обласний центр приєднувався до села Біла Криниця тощо. Окрім того, у мешканців склалось хибне враження, що місту, насамперед, необхідні виключно території прилеглих населених пунктів.

«Світ урбанізується, і Рівненщина не може стояти осторонь цього процесу. Найближчі до Рівного населені пункти постійно інтегруються в обласний центр. Тому, створення  потужної агломерації – справа часу. Досить годувати величезну армію чиновників та посадовців. Потреба в них відпаде у ході децентралізації та обєднанні громад. Людям необхідно брати участь в об’єднанні. Тоді цей процес стане справді добровільним і не настільки заполітизованим», – зауважив лідер осередку «Народного контролю» на Рівненщині.