SONY DSC

Добродомов: Є підозра, що керівництво українського Інтерполу займається військовим туризмом

Народний депутат України, лідер партії «Громадський рух «Народний контроль» Дмитро Добродомов вимагає перевірити законність надання статусу учасника бойових дій вищому керівництву Українського Бюро Інтерполу, яке у 2014 році пробуло в зоні АТО лише чотири дні.  Відтак це нагадує «військовий туризм», на чому впіймали вже не одного високопосадовця.

Відповідні депутатські звернення народний депутат скерував голові Міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій Артуру Дерев’янку та міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, міністру юстиції Павлові Петренку.

Так, із матеріалів ЗМІ стало відомо, що статус учасника бойових дій  отримали із 2008-го року керівник українського Інтерпролу, генерал-майор міліції Василь Неволя та його заступники  ­– полковник міліції Іван Ожелівський та Михайло Бахмутченко, – наводить дані Добродомов.

Втім обставини, за яких «інтерполівці» отримали посвідки, на які деякі бійці чекають місяцями, викликають сумніви. Передусім насторожують тривалість і мета так званого відрядження у зоні АТО:  Неволя і його заступники чотири дні начебто працювали у райвідділках Краматорська і Сєвєродонецька. Бойових завдань не виконували.

«Верховний головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко у січні 2015 року заявив, що статус учасника АТО мають отримувати лише особи, безпосередньо задіяні у операції на місцях, а регулярні службові відрядження не можуть бути підставою для його отримання», – наголосив Добродомов у зверненні.

Відтак нардеп просить Міжвідомчу комісію пояснити, на яких підставах Неволя, Ожелівський і Бахмутченко отримали статус учасників бойових днів. Водночас вимагає у міністра Авакова провести ретельне службове розслідування у цій справі, тим паче, що вона стосується його підлеглих.

Окремо Дмитро Добродомов просить надати інформацію: чи пройшло керівництво Українського бюро Інтерполу перевірку відповідно до Закону України «Про очищення влади». Адже журналісти припускають, що поїздкою в АТО та отриманням статусу (мовляв, змили гріхи у зоні бойових дій) правоохоронці, які працювали в Інтерполі ще за режиму Януковича, рятувалися від люстрації.

«Якщо факти, які виявили журналісти, підтвердяться, матимемо ще один крикучий випадок, коли високопосадовці без сорому і совісті шукають власний зиск на війні. Я вже не раз говорив, і знову повторю: процес надання статусу учасника АТО вражає несправедливістю. Чиновники-«туристи» на схід отримують посвідчення в лічені дні, а справжні захисники країни місяцями добиваються визнання. Дивує, що в першу чергу на такі випадки реагують журналісти, депутати, активісти, але не правоохоронці і прокуратура», – прокоментував Добродомов.

Зазначимо, що Дмитро Добродомов уже кілька місяців систематично вивчає випадки незаконного надання статусу учасника АТО і чиновницького «туризму» на схід, є членом робочої групи, створеної на базі Оборонного і Антикорупційного Комітетів. Нардеп навіть уклав цілий рейтинг сумнівних «бійців». Серед них кілька представників Адміністрації Президента, податківці, представники обласних автодоріг, прокурори. Перелік поповнюється щотижня.

Зокрема резонансу набула справа екс-заступника міністра регіонального розвитку будівництва і ЖКГ України Дмитра Ісаєнка, якого депутати змусили написати заяву про відмову статусу учасника бойових дій.

Також Дмитро Добродомов вимагає звільнення бродівського військового комісара, який отримав статус учасника АТО лише за те, що одного разу супроводжував волонтерський вантаж на схід.

interpol1

interpo2

interpol

interpol3