dd_shus

Добродомов: Поки за гратами не опиняться корумповані чиновники, боротьба з корупцією – ілюзія

Прийняті антикорупційні закони уже дозволяють ефективно боротися з корупцією в Україні, яка, за оцінками західних експертів, є не меншою загрозою для держави, аніж російські танки. Але жоден із цих законів не реалізовується Генпрокуратурою, МВС чи СБУ. Відтак можна сміливо стверджувати – в Україні на даний час лише ілюзія боротьби з корупцією.

Про це заявив народний депутат України, секретар парламентського Антикорупційного комітету, лідер партії «Громадський рух «Народний контроль» Дмитро Добродомов в ефірі програми «Шустер Live» (телеканал «3S.tv»). Його виступ про те, як насправді в Україні «борються» із корупцією, зібрав максимальну глядацьку підтримку у студії – 99-100%.

Як розповів Дмитро Добродомов, упродовж місяців і ЗМІ, і депутати-представники Антикорупційного комітету наводили і доводили численні факти корупційних діянь депутатів, чиновників, прокурорів, суддів, представників Уряду. Називалися конкретні імена. Втім кримінальні провадження або ж не відкривають, або ж одразу закривають «за відсутність складу злочину» (так, наприклад, було зі скандальною справою «нафтопродуктів Курченка»). Зараз навіть європейські експерти констатують: в Україні корупція не зникла.

«Законодавчо ми вже дали всі можливості здійснити головну вимогу суспільства – боротися з корупцією. Але… Людей передусім цікавить, коли корупціонерів посадять, коли повернуть вкрадені гроші. А саме цього моменту нема. На практиці ми маємо лише ілюзію боротьби з корупцією», – наголосив Добродомов.

Для прикладу, народний депутат розповів, що уже зараз обрання Антикорупційного прокурора перетворюється на закулісну гру. Це може призвести до того, що посаду отримає людина, повністю підконтрольна владі, ГПУ. Також, відомо, що іноземні правоохоронні структури відкривають провадження проти деяких провладних депутатів із коаліції. В Україні ж на це – жодної реакції. І таких фактів багато.

«Я роблю лише один висновок ­- боротьба з корупцією провалилася, вимога суспільства залишається не виконаною. Тому передусім потрібно вимагати відставку Генпрокурора, міністра внутрішніх справ. По-друге, потрібно забезпечити прозору роботу Антикорупційного бюро, задіяти систему публічного вибору Антикорупційного прокурора. І головне, потрібно негайно змінити всю суддівську систему. Мають прийти нові люди, відібрані за відкритим конкурсом. Це нормальний антикорупційний план, який дуже легко реалізувати, якщо на це є політична воля», – резюмував Дмитро Добродомов.