kan_1145

Добродомов про бюджет-2017: Уряд мовчить про головне – як саме долатиме бідність (+ відео)

У проекті бюджету на 2017 рік разом із підняттям тарифів потрібно закладати і підняття зарплат.

Про це в ефірі «NewsOne» повідомив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов.

«Ці речі не можна розділяти. Та я так і не почув від Прем’єра головного – як саме Уряд планує долати бідність, до якої доведено країну. Є низка законопроектів, які передбачають підвищення заробітної плати, але не на 7-10%, які пропонує КМУ (а це навіть не покриває інфляцію), а в рази», – зауважив нардеп.

Водночас він наголосив, що вкрай важливо не просто виділяти гроші «на проїдання», а дбати про наповнення бюджету. Тож піднімати зарплати спочатку потрібно не працівникам соцсфери, а робітникам на бюджетоутворюючих підприємствах.

«Передовсім мова про підприємства, орієнтовані на експорт, якими керують наші олігархи. Бо хоча продукція продається за світовими цінами, працівники отримують у 7-10 разів менше, аніж їхні колеги у Польщі», – зазначив Добродомов.

Парламентар повідомив, що група «Народний контроль» ініціює ряд законопроектів, котрі через запровадження системи погодинної оплати праці дадуть змогу підняти ставки для робітників таких підприємств.

Також нардеп наголосив на важливості підтримки малого та середнього бізнесу.

«Я підтримую ініціативу Мінфіну про податкові канікули для підприємців, що створили 5-10 робочих місць. Ми переконані, що зараз вони мають платити лише податок із зарплат і звільнятися від всіх інших платежів», – наголосив він.

Фото: m.day.kyiv.ua