Добродомов про «нульове» декларування: Це податкова амністія для корупційного капіталу (+ відео)

Запровадження так званого «нульового» декларування дасть змогу посадовцям легалізувати набуте корупційним шляхом майно та уникнути будь-якої відповідальності.

Про це в ефірі «112.Україна» заявив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов.

За словами нардепа, якщо Парламент піде на цей крок, то це негативно вплине на співпрацю з МВФ і ускладнить отримання фінансової допомоги.

«Нагадаю, однією з ключових вимог МВФ було – жодних податкових амністій. А «нульове» декларування дасть змогу декларантам,  які багато років не сплачували 18%, зараз сплатити лише 5%, при цьому не пояснюючи джерел отримання цього майна. Що тоді ми, і я в тому числі, два роки робили в Парламенті, створюючи НАБУ, НАЗК, запроваджуючи Е-декларування?», – констатує він.

На думку Добродомова, ідея з «нульовим» декларуванням зумовлена тим, що чиновники зрозумівши, що вони не можуть пояснити майно, яке мають вносити в Е-декларації, прагнуть уникнути відповідальності.

«Антикорупційне законодавство, яке ми ухвалили, передбачає кримінальну відповідальність за внесення неправдивих даних в Е-декларацію. І зараз відбуваються спроби приховати все, що було вкрадене», – зауважив нардеп.